Kudowa Zdrój

Facebook: strona CzekamyNaWaswKudowie @AktywnaKudowaZdrój   Instagram: @AktywnaKudowa

 
prev next

Góry

Jesteśmy u podnóża Gór Stołowych i najlepszą bazą wypadową w Błędne Skały, Szczeliniec, ale również ogromne cudo natury Adrspach! Nawet w samej Kudowie, goście mogą podziwiać panoramę miasta z Góry Parkowej i Altanki Miłości.

#AktywnaKudowa

Atrakcje

Kudowa to mnóstwo interesujących miejsc. Historyczna architektura, unikatowe muzea, odrestaurowany Park Zdrojowy, atrakcje dla dzieci. Do tego ogromny wybór restauracji, kawiarni i kawiarni. 

#CzekamyNaWaswKudowie


Fitness i Rowery

Zajęcia jogi, spacery po Parku, wypady w Góry Stołowe, jedne z najdłuższych szlaków rowerowych w Polsce, aquapark, korty tenisowe, szkoła jeździecka, trasy Nordic Walking. Naprawdę jest w czym wybierać!

#AktywnaKudowa


Kudowa Zdrój

Idealne miejsce dla miłośników gór, rodzin, wycieczek grupowych


Uzdrowisko Kudowa Zdrój

Połącz wypoczynek z odnową biologiczną. Uzdrowisko Kudowa Zdrój oferuje szeroką gamę zabiegów relaksujących oraz leczniczych. Villa Antica & Villa Elizabeth wspólpracuje z najlepszymi lekarzami oraz specjalistami w Kudowie i nasz personel chętnie zorganizuje wizytzy w sławnych Kudowskich centrach odnowy biologicznej. Pomożemy Państwu odzyskać zdrowie i kondycję. Kudowa Zdrój słynie z zabiegów wzmacniających serce, poprawiających krążenie krwi, leczących kręgosłup i wielu innych. Czuje nad wszystkim wysoko wykwalikowany personel medyczny.

Kudowa Zdrój słynie z lecznia:
    •   chorób naczyń obwodowych
    •   chorób układu trawienia
    •   chorób ortopedyczno – urazowych
    •   chorób reumatologicznych
    •   chorób endokrynologicznych
    •   cukrzycy
    •   otyłośći
    •   chorób krwi i układu krwiotwórczego

Leczenie uzdrowiskowe w Kudowie Zdrój bazuje się na na szczawach wodorowęglanowo – sodowo – wapniowych, żelazistych, borowych pozyskiwanych ze źródeł „Śniadecki”, „Moniuszko” i „Marchlewski”. Stosuje się je do kuracji pitnej, kąpieli mineralnych i unikalnych suchych kąpieli. Inne naturalne tworzywa niezwykle cenne to borowina, którą wykorzystuje się do kąpieli i okładów. Dla zdrowia i urody polecamy kąpiele z alg, kąpiele solankowe z Morza Martwego oraz kosmetyczną borowinę.

Kudowa uzdrowiskiem jest i basta! Właściwości lecznicze miejscowych wód znane są od początków XVII w. i właśnie dla nich, ale również dla uzdrawiającego, podgórskiego klimatu, przyjeżdżają tu od blisko 400 lat kuracjusze i turyści. Atrakcji w Kudowie-Zdroju i jej okolicach jest jednak zdecydowanie więcej, a zatem warto przyjechać tu na weekend lub na dłużej.

Klimat w Kudowie-Zdroju, choć jeden z najłagodniejszych w polskich górach, uchodzi za "silnie bodźcowy". Śnieżne zazwyczaj zimy sprzyjają wszelkiej aktywności właściwej dla tej pory roku, a lato - za sprawą łagodzących tutejsze warunki klimatyczne lasów - jest suche, ciepłe, ale bez, zniechęcających do górskich wędrówek, upałów.


Woda zdrojowa w Kudowie ceniona przez królów

Centrum życia towarzyskiego każdego uzdrowiska toczy się w pijalni wód mineralnych. Tak jest i w Kudowie, tym bardziej, że tutejsza pijalnia wód uchodzi za jedną z najpiękniejszych w Polsce. Podobnie jak Park Zdrojowy, założony w XVIII wieku na wzór parków angielskich i rozbudowany znacznie w XIX wieku.
Wchodzi się do niego kamienną kaskadą schodów, spotykając się natychmiast z wielowiekową historią. Deptakami Parku Zdrojowego spacerowali niegdyś królowie i władcy - Fryderyk Wilhelm III, cesarz Franciszek I, czy car Rosji Aleksander I oraz Winston Churchill, Bruno Schulz i… przyszły prezydent Stanów Zjednoczonych John Quincy Adams.
Historia uzdrowiska sięga początku XVII wieku, kiedy po raz pierwszy pojawiły się informacje o dobroczynnym działaniu na zdrowie wód z kudowskich źródeł. Zaledwie sto lat później renoma, jaką cieszyły się miejscowe wody mineralne sprawiła, że wypełnione nimi butelki regularnie wysyłane były na dwór królewski w Berlinie.

Schorzenia, jakie z ich pomocą można było leczyć, opisał pierwszy polski przewodnik, w którym przedstawione zostały również szlaki i atrakcje turystyczne okolic Kudowy. Zawierające szczawiany wody kudowskie miały zbawienny wpływ na "flegmiste piersiowe choroby, także dolnego ciała tak w męskiej, jako i białogłowej płci, kaszle z flegmą, w piersiach ociężałości, oddech trudny, zatkanie gruczołów kiszkowych i kanałków mlecznych, utyskiwanie na wątrobę, śledzionę, zatrzymanie miesięcznego odchodzenia, katar i łamanie w członkach".
To cudowne działanie docenili także ranni żołnierze niemieckiej armii, którzy przybywali tu na rekonwalescencję w czasie I wojny światowej. W działającym dziś w Kudowie sanatorium "Polonia" mieszkał w latach 20. ubiegłego stulecia sam Winston Churchill, późniejszy premier Wielkiej Brytanii.
Do dziś Kudowa ma atmosferę eleganckiego i spokojnego kurortu - nazywano ją niegdyś nawet "przystanią arystokracji pieniądza". Przyjezdni mają do wyboru liczne atrakcje, m.in. koncerty i przedstawienia. Raz w miesiącu odbywają się koncerty muzyki poważnej pod tytułem "Bliżej Moniuszki", które mają przypominać o dorocznym wielkim święcie muzyki, jakim jest Festiwal Moniuszkowski. Moniuszko ma zresztą w Kudowie-Zdroju ulice i domy wczasowe swojego imienia.

Atrakcje Kudowy Zdroj

Kaplica czaszek

Spragnieni mocniejszych bodźców koniecznie muszą udać się do kaplicy czaszek w Czermnej, jednej z dzielnic Kudowy. Wrażenie, jakie robi wnętrze kaplicy, na długo pozostaje w pamięci. W niewielkim i dusznym wnętrzu budynku z 1776 roku znajduje się około 23 tys. ludzkich czaszek. Wyłożone są nimi ściany i sufit.
Ksiądz Tomaszek, Czech z pochodzenia, gromadził ludzkie szczątki, które pozostały na okolicznych polach po wojnie trzydziestoletniej w latach 1618-1648, wojnie siedmioletniej (1756-1763) i wielkiej zarazie z 1680 roku. Ponieważ nikt nie był w stanie zapewnić zmarłym należytego pochówku, a psy wygrzebywały z ziemi kości, o postanowił o nie zadbać duchowny.
Wraz z pomocnikami wyeksponował kości w kaplicy, część szczątków umieszczając w krypcie. Jak ksiądz wpadł na ten pomysł? Podobno przyszedł mu do głowy w czasie podróży do Rzymu, po wizycie w tamtejszych katakumbach. Kapliczka w Kudowie miała być ich miniaturą.
Kaplica czaszek to jedyny tego typu obiekt w kraju i jeden z nielicznych w Europie. Podobne znajdują się jeszcze tylko w Rzymie i - nieco bliżej - w Kutnej Horze w Czechach.
Kolejnym unikatem w Czermnej jest drewniana szopka, pół kilometra od kaplicy czaszek. To miejsce absolutnie przedziwne. Frantisek Stepan rzeźbił figurki scyzorykiem w drzewie lipowym przez dwadzieścia lat od 1904 roku tworząc 250 ruchomych postaci, które najpierw były napędzane ręcznie, a od 1927 roku elektrycznie. Można tu stać godzinami i podziwiać każdy szczegół; mieszkańców lipowego miasteczka, kowali przy pracy, konie, pracującego kominiarza czy drwali.


Capitalna Zabawa

Bardzo fajne miejsce do szaleństw. Dwa poziomy do zabawy, zjeżdżalnia, basen z piłeczkami, tor przeszkód. Sala też wyposażona jest w zabawki wspomagające rozwój dziecka i miejsce do zabawy dla dzieci do 3 roku życia. Dla dorosłych pyszna kawa, ciasto i bardzo szybki internet. W recepcji Antica mamy zniżkowe bilety.


Muzeum zabawek

Jeśli chciałbyś na chwilę wrócić do beztroskich lat dzieciństwa, pokazać dzieciom czym się kiedyś bawiłeś, zastanawiasz się jak wyglądały zabawki naszych pradziadków lub po prostu szukasz miejsca, w którym spędzisz niezapomniane popołudnie, wybierz się do Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju. To niezwykłe miejsce, w którym każdy odnajdzie dla siebie coś intrygującego. Świetne zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Poznaj historię z innej perspektywy i przenieś się do miniaturowego świata, z którego nie będziesz chciał wyjść.


Szlak Ginących Zawodów w Czermnej

Gospodarstwo składające się z pracowni garncarskiej, kuźni, chaty robótek ręcznych i domu chleba. Smakowi wiejskiego chleba posmarowanego smalcem trudno się oprzeć... W pracowni garncarskiej odbywają się pokazy toczenia naczyń z gliny, a każdy z gości ma możliwość spróbowania swoich sił na kole garncarskim. Dla dzieci największą atrakcją jest zwierzyniec, a w nim m.in: kangury,bażanty, kozy, alpaka i jelenie, które chętnie jedzą z ręki. Spokojnie można się tam udać od nas spacerkiem.


Skansen w Pstrążnej

 Ten, jedyny skansen na Dolnym Śląsku powstał w oparciu o stare domy w Pstrążnej i wzbogacony przez zwiezienie do Pstrążnej zabytkowych obiektów budownictwa drewnianego z całego Pogórza Sudeckiego. Każdy dom jest bogato wyposażony w stare sprzęty i przedmioty używane od XVIII wieku. Skansen jest położony malowniczo, na zboczu, widać wszystkie obiekty, włącznie z ludowym amfiteatrem, dzwonnicą alarmową i kapliczkami. Z najwyższego miejsca, na którym obudowany jest wiatrak, widać przepiękną Śnieżkę i całe pasmo Karkonoszy. Obok skansenu jest łowisko pstrąga i karpia. Można samemu łowić wędką i smakować złowione przez siebie ryby. Jest także bogato wyposażona karczma.


Park Rozyrwki

Żyroskop – inaczej tester pilotów, gokarty, euro-bungee, zjeżdżalnia Spidermana, wyspa do skakania, mega wielka kula zorbing, trampoliny z siatką zabezpieczającą, skaczące buty, kule wodne i inne atrakcje znajdują sie w Parku Rozrywki.  Dzieci pokonają Park Linowy JUNIOR. Młodzież i dorośli na Parku Linowym SENIOR wejdą i zejdą tak, jak prawdziwi komandosi. Wizyta w Parku Rozrywki da Ci moc adrenaliny. Film z Parku Rozrywki tu


Kudowa Zdrój - wycieczki jednodniowe po okolicy

Góry Stołowe pełne labiryntów

Zwiedzaniu Kudowy i spacerom po Parku Zdrojowym można oddawać się bez końca, ale koniecznie trzeba odwiedzić kilka miejsc w okolicy. Kudowa-Zdrój jest przepięknie położona na zachodnich skłonach Gór Stołowych.

Leżące w Środkowych Sudetach pasmo tworzy malowniczy krajobraz pełen nieprzebytych lasów, samotnych szczytów górskich i tajemniczych, skalnych labiryntów przypominających scenografię do powieści Tolkiena. Najsławniejszy szczyt Gór Stołowych - Szczeliniec wznosi się na wysokość 919 m n.p.m. Jego szczyt zajmuje powierzchnię o długości 600 metrów i szerokości 300 m i usiany jest gęsto stojącymi skałami, które tworzą malowniczy labirynt.Niegdyś Szczeliniec uchodził za górę nie do zdobycia. Dopiero w końcu XVI wieku wszedł na szczyt pewien jezuita. Dziś prowadzą tam 664 kamienne stopnie, które są dziełem Pabla, sołtysa Karłowa. Przed II wojną światową turyści, jaki i mieszkańcy okolic, całymi rodzinami wchodzili na Szczeliniec, aby podziwiać stąd wschody słońca. Odbywały się też na szczycie wystawne bankiety, od których do dziś całe pasmo nosi nazwę Gór Stołowych.
Znajduje się tutaj też najstarsze schronisko turystyczne w Sudetach, "Na Szczelińcu", które działa nieprzerwanie od 1815 roku. Zbudowane w architekturze szwajcarskiego, górskiego hotelu schronisko jest jedynym w Sudetach, do którego nie ma żadnego dojazdu, a wszystkie niezbędne produkty dostarczane są tam wyciągiem linowym.
Na najwyższym punkcie równiny na szczycie Szczelińca Wielkiego jest skała, na którą wchodzi się po specjalnie zamontowanych, metalowych schodkach. To Fotel Pradziada, obowiązkowy punkt dla wszystkich turystów. Za pierwszego zdobywcę Fotela uważany jest jezuita, który pozostawił tu inicjały SJ i nieczytelną już dzisiaj datę. Prawdopodobnie był to 1576 lub 1565 rok. Miejsce to odwiedził również pod koniec XVII wieku cesarz Fryderyk Wilhelm II i jego synowie. W 1813 był tu z kolei Fryderyk Wilhelm III.
Położone tuż obok Błędne Skały to jedna z największych atrakcji Dolnego Śląska, tajemniczy, skalny labirynt, w którym można się zgubić. Spaceruje się tutaj pomiędzy skałami, są miejsca, w których jest tak wąsko, że trzeba się po prostu przeciskać. Nic dziwnego, że z wieloma ich zakamarkami wiązały się kiedyś powtarzane przez miejscową ludność legendy i mrożące krew w żyłach opowieści.


Skalne miasto Adrspah

Przepiękne, unikalne Skalne Miasto. Formy skalne zbudowane z piaskowca płytowego malowniczo i wspaniale wyrzeźbione przez Naturę. 100 metrowe skalne ściany sprawiają często monumentalne wrażenie. Znajdziemy tutaj skalny wodospad, piękne szmaragdowe jezioro starej piaskarni otoczone różnobarwną roślinnością oraz górne jeziorko gdzie ciekawą atrakcją jest przepływ wieloosobowymi tratwami.

Gorąco polecamy obejrzenie filmu na  YouTube.  Do Skalnego Miasto można pojechać na wycieczkę zorganizowaną z kudowską

Agencją Turystyczną Sudety


Praga

Praga jest najpopularniejszym wśród turystów miastem środkowej Europy, przez wielu uznawana jest za najpiękniejsze miasto starego kontynentu, znajduje się też w pierwszej szóstce najczęściej odwiedzanych miast Europy. Od naszych willi oddalona jest o około 150km. Duża popularność miasta wynika przede wszystkim z bardzo małej ilości zniszczeń po II wojnie światowej, niskich kosztów pobytu w porównaniu do miast Europy Zachodniej, kluczowa jest też obecność szybkich połączeń lotniczych i kolejowych z wszystkimi większymi miastami regionu. Zwiedzanie miasta jest dość proste, większość zabytków, muzeów i atrakcji usytuowana jest blisko centrum, w dzielnicach Stare miasto, Mala Strana, Josevov, Hradczany, Nowe miasto.  Polecamy stronę z informacjami na temat Pragi. Biuro Turystyczne Szopen Tour w Kudowie organizuje jednodniowe wycieczki, specjalne znizki dla naszych gosci Kalendarz Wycieczek . Agencja Turystyczna Sudety organizuje jednodniowe wycieczki z Kudowy do Pragi, wyjazd o 7;40 i przyjazd do Kudowy o 20:00. Więcej informacji tutaj.  Szykujemy prowianty za darmo!


Zoo Safari, Akwarium, Cyfrowe Planetarium w Hradec Kralove

Można tutaj zobaczyć słonie afrykańskie, nosorożce, małpy człekokształtne, drapieżniki, dziesiątki żyraf, zebr, antylop i innych. W lecie można odbyć przejażdżkę po safari afrykańskim specjalnym safaribusem. Nowością jest możliwość zakwaterowania bezpośrednio w ZOO – w hotelu Safari.  Ogród z wieloletnią historią. Rozciąga się na powierzchni 78 ha. Można tutaj zobaczyć 2 700 zwierząt (głównie afrykańskich zwierząt kopytnych) z 290 gatunków. Największą atrakcją jest zwiedzanie safari w zaciszu swojego samochodu, kiedy zwierzęta są na wyciągnięcie ręki. Ponad 600 zwierząt afrykańskich z 50 gatunków na 6 km trasie. Akwarium jest  o długości 5 m i szerokości 8 m oraz objętości 130 000 l wody, zamieszkiwanego przez ponad 40 gatunków ryb oraz innych gatunków tropikalnej fauny i flory Ameryki Południowej i Środkowej. Na odcinku przebiegającym przez tropikalny mostek zwiedzający mogą odczuć na własnej skórze klimat tropikalny, dzięki panującym w tym miejscu upałom oraz wilgotności sięgającej 85–90%. Na mostku można karmić ryby zakupioną karmą, a w każdy czwartek ryby karmione są z ręki przez nurka, aby urozmaicić gościom zwiedzanie. Po zakończeniu zwiedzania goście mogą odwiedzić Projekcję u Płaszczaka lub wstąpić do Café Pirania


W 2015 roku otwarto budynek nowego planetarium cyfrowego, posiadający okrągłą salę i przewyższoną widownię dla 100 osób. Specjalny półkulisty ekran projekcyjny pokrywa na całej powierzchni obraz z kilku projektorów, wchodzących w skład cyfrowego systemu projekcyjnego. Dzięki temu zwiedzający mogą podziwiać przestrzenną projekcję gwiezdnego nieba lub filmy wideo z innych dziedzin ludzkiej wiedzy.
Na dwóch piętrach biegnących po obwodzie okrągłej sali mieszczą się wystawy interaktywne „Mikroświat – makroświat“ oraz „Energia – formy i przemiany“, pozwalają zwiedzającym aktywnie w nich uczestniczyć. Poszczególne części wystawy prezentują najważniejsze zjawiska fizyczne i sposoby ich przejawiania się w procesach naturalnych, pozwalając zrozumieć, na czym polega energia i jej przemiany. Planetarium i obserwatorium astronomiczne oferuje zwiedzającym cały szereg programów –Ścieżki Planetarną i Galaktyczną, programy i obserwacje wieczorne, programy dla dzieci, obserwacje Słońca, kółko astronomiczne, klub astronomii, wykłady czy wystawy.


Pałac Kuks


Pomnik dziedzictwa narodowego. Barokowy zespół budowli dawnych łazienek, pałacu i szpitala (przytułku) z kościołem pw. Świętej Trójcy i zachowaną w oryginalnym stanie barokową apteką przyklasztorną, wybudowany w końcu XVII w. Najcenniejszym elementem obiektu jest unikalny zbiór barokowych rzeźb autorstwa Macieja Bernarda Brauna przedstawiający alegorie cnót i przywar.

Główna trasa zwiedzania prowadzi zwiedzających przez pomieszczenia szpitala w Kuksie, m.inn. główną salę dawnego szpitala, kościół Najświętszej Trójcy, zakrystię czy barokową aptekę. Zdobiące ściany obrazy przedstawiają osobę F. A. Šporka. Podziwiać można tu również malowidła naścienne z tematyką „tańca śmierci“. Cykl pięćdziesięciu obrazów przedstawia równość ludzi w obliczu śmierci.

W lapidarium natomiast obejrzeć można oryginały alegorii dwunastu Cnót i dwunastu Przywar autorstwa najwybitniejszego czeskiego rzeźbiarza barokowego Matthiasa Bernarda Brauna. Warto również zwiedzić Czeskie Muzeum Farmacji z rzadką zabytkową apteką. Do szpitala należy również ogród, w którym uprawiane są zioła i rośliny lecznicze, oraz sad owocowy.

W latach 2013-2015 dokonano generalnego remontu kompleksu barokowego, ogrodu oraz przynależnych budynków gospodarczych

Film YouTube https://youtu.be/l8TrVUXP8Lk


Zieleniec - Wyjazd na narty

Miłośnicy narciarskich emocji, szczególnie ci, którzy dopiero zaczynają sportową karierę, koniecznie odwiedzić muszą Dolinę Sportów Zimowych „Pod Świnim Grzbietem”, gdzie na oświetlonym nocą stoku można oddać się zimowemu szaleństwu. Malownicza, położona poza centrum miasta trasa, polecana jest szczególnie dla najmłodszych i początkujących narciarzy. Dodatkową atrakcją, i to nie tylko dla dzieci, jest specjalny tor snowtubingowy, w którym zjeżdża się ze stoku na śnieżnych pontonach. Bardziej zaawansowani amatorzy zimowego szaleństwa wyzwania znajdą w pobliskim Zieleńcu, w którym funkcjonuje ponad dwadzieścia wyciągów i trzydzieści zjazdowych tras narciarskich. To narciarski kurort, którego klimat przypomina Alpy. Trasy, zarówno narciarskie, jak i turystyczne są dostępne i dla początkujących, stawiających swoje pierwsze kroki na deskach, jak i dla doświadczonych narciarzy. Niepowtarzalną zaletą Ski Areny Zieleniec jest usytuowanie tras pozwalające na przejechanie całego kurortu bez zdejmowania nart i korzystania z wyciągu. Z każdym rokiem Zieleniec zyskuje też coraz więcej uznania wśród narciarzy biegowych.

Latem okolice Zieleńca przyciągają miłośników turystyki pieszej i rowerowej, którzy cieszą się spokojem niezadeptanych Bystrzyckich. Wyjątkową atrakcją jest „Torfowisko pod Zieleńcem” – nie wolno tam zbaczać z wyznaczonej trasy, a rozległe bagnisko można podziwiać z wieży widokowej.

W okolicy jest wiele zadziwiających zabytków architektury, jakich próżno szukać w wielu innych rejonach Sudetów. Właśnie tu, w Zieleńcu, znajduje się najwyżej położony kościół w Sudetach - kościół Świętej Anny. Zieleniec i Kudowa-Zdrój wydają się kryć na krańcach Kotliny Kłodzkiej, ale dojazd do nich nie sprawia żadnych problemów. Położone blisko siebie miejscowości wypoczynkowe są świetnie skomunikowane ze stolicą Dolnego Śląska, a dzielące je od Wrocławia 130 km można pokonać pociągiem.Kudowa dla aktywnych:

AquaPark

Basen sportowo rekreacyjny „Wodny Świat“ jest wielką atrakcją nie tylko dla gości uzdrowiska, turystów oraz wycieczkowiczów, ale również dla mieszkańców regionu. Obiekt znajduje się w centrum uzdrowiska.

W skład jego wyposażenia wchodzi: basen sportowo – rekreacyjny o długości 25 m, basen rekreacyjny, brodzik dla dzieci, ślizgawka, wanny do hydromasażu (jacuzzi) oraz część fitnessowa obejmująca: sauny, solarium, siłownię, gabinet masażu i dwa tory do gry w kręgle. Basen jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W naszej recepcji wszyscy goście Antica i Elizabeth mogą kupić zniżkowe bilety.

Trasy rowerowe Kudowa Zdroj

Rowerowa Kudowa to unikatowy w skali kraju produkt turystyczny. Dzięki współfinansowaniu ze środków finansowych Wspólnoty Europejskiej oddano do użytku ścieżki rowerowe, które pozwalają kolarzom i turystom rowerowym bezpiecznie i komfortowo poruszać się po mieście. Najważniejsze jest jednak to, że kudowskie ścieżki rowerowe wpięte są w czeski system ścieżek rowerowych, co daje nieograniczone możliwości eksploracji tego arcyciekawego pod względem turystyczno-krajoznawczym pogranicza kudowsko-nachodskiego. Jest jeszcze coś dodatkowego i bardzo wyjątkowego, w każdy weekend jeżdżą przez Kudowę cyklobusy, które wywożą turystów wraz z rowerami w Góry Stołowe i Góry Orlickie. W naszej recepcji mamy mapki tras ktore zaczynaja sie od naszej willi.

Park linowy

Mosty linowe, tyrolki składające się na tor o długości 500m., tym ugościmy wszystkich, poszukujących adrenaliny: dzieci, młodzież, dorosłych, oraz grupy zorganizowane. Czynne w godzinach od 10 do 20, a gdy potrzeba to i do zmierzchu zostaniemy. Planujemy również nocne wejścia na które serdecznie zapraszamy, po wcześniejszej rezerwacji pod numerem telefonu 604485629.


Skate Park

Nie bardzo się znamy na rzeczy, więc podajemy dane techniczne zestawu urządzeń które znajdują sie w skateparku (okolo 300m od naszych obiektow):

1 - quaterpipe+bank ramp+quaterpipe - o wym. 320/416 x 732 x 150 cm
2 - platforma składająca się z: funboxu z grinboxem 3/3, funboxu z rurką 2/3, funboxu z grinboxem 1/3 i piramidy - o wym. 848 x 600 x 45/60 cm
3 - mini rampa+spin - o wym. 998/940 x 488 x 150 cm
4 - poręcz - o wym. 400 x 5 x 35 cm
5 - quaterpipe + miniquater - o wym. 320 x 610 x 150 cm
6 - grinbox - o wym. 243 x 243 x 35 cm


Konie - Rancho Montana

Rancho Montana położone jest na malowniczym obszarze pogranicza polsko-czeskiego. Z ujeżdżalni rozciąga się widok na masywy górskie po czeskiej stronie. Rancho dysponuje rozległymi pastwiskami, na których nasze konie przebywają całą dobę i jedynie w zimie są zamykane na noc w stajni. Dzięki takiej, zbliżonej do naturalnych warunków, hodowli, konie nie maja kłopotów zdrowotnych. Są również zrównoważone psychicznie, co daje komfort jeźdźcom w czasie wyjazdów terenowych. Nie ma koni, które się nie tolerują, dzięki czemu przypadkowe zbliżenie się do drugiego konia nie skutkuje natychmiastowym kopnięciem. Prowadzone są tu jazdy i szkolenie jeździeckie w stylu western. Propagowana jest właśńie ta forma jazdy konnej uważając, że w przypadku długich konnych wycieczek i rajdów, zwłaszcza w górskim terenie, western jest bardziej przyjazny i wygodny zarówno dla jeźdźca, jaki i konia. Rancho zaprasza osoby niemające wcześniej kontaktu z końmi, żeby z naszą pomocą odkryli w sobie jeździecką pasję.  Więcej info tutaj.  


Korty tenisowe w Kudowie

Korty tenisowe na świeżym powietrzu znajdują sie w Parku Zdrojowym. Aby zarezerwować kort lub lekcję tenisa proszę dzwonic na 665 507 068. Korty sa otwarte codziennie od 8:00-21:00

Fitness ścieżka na górę Parkową - trening obwodowy

Tutaj znajdą Państwo kółka akrobatyczne, równoważnie, slalomy z opon, ławkę do ćwiczeń mięśni, brzucha, ścianka wspinaczkową i wiele innych. Przy każdym stanowisku opisane są ćwiczenia.


Atrakcje w naszych willach:

Mini Golf

- dostępny jest dla wszystkich gośći Antici i Elizabeth, w cenie 20zl za 2 godziny gry dla całej rodziny (cena 20zl jest za 2h a nie na osobę). Przy dluższych pobytach jest on za darmo. Do tego można sobie dokupić pamiątkowy puchar i piłeczkę golfową z napisem Villa Antica. Jest to naprawdę świetna zabawa dla całej rodziny, choć często goście podchodzą do tego sceptycznie ale  jak już zaczną to nie mogą skonczyć. Szczególnie dzieci szybko łapią bakcyla!

Villa z ogrodem

W naszym ogrodzie mamy kilkanaście leżaków słonecznych które są do Państwa dyspozycji. Goście Elizabeth mogą poprosić w recepcji Antica o wypożyczenie do ogordu Elizabeth (oczywiście bez żadnej opłaty). Dla dzieci dostępne są dwie trampoliny i huśtawki.


Rowery

mamy kilka rowerów do Państwa dyspozycji, prosimy o zgłoszenie się do Villi Antica.

Grill Bar

w lipcu i w sierpniu od godziny 16:00 w ogrodzie Villi Antica otwarty jest mały grill bar gdzie można napić się zimnego piwa Tyskiego, zjeść pyszną kiełbaskę a dzieci mogą pobiegać po trawie lub poskakać na trampolinie. W każdą sobotę darmowa kiełbaska z ogórkiem i pieczywem dla każdego gościa.

SPA -Sauna i Jacuzzi

Na niepogodę polecamy gorącą saunę i dwuosobową wannę jacuzzi. Oczywiście jest to dostępne (za dodatkową opłatą) dla wszystkich gości Antici i Elizabeth.


TRX

TRX bramka jest w ogrodzie Antica a pasy i zestawy ćwiczeń dostępne są dla gości Antica i Elizabeth w recepcji Antica (nieodpłatnie).


Odległości do atrakcji w Kudowie od naszych willi:

Supermarkety (Dino, Biedronka)- ok. 100 m.

Przestanek autobusowy w Kudowie – ok. 500 m.

Stacja PKP Kudowa – ok. 1,5 km.

Aqua Park Kudowa– ok. 500 m.

Park Zdrojowy – ok. 200 m.

Muzeum Minerałów – ok. 300 m.

Muzeum Zabawek – ok. 300 m.

Kudowski Park Rozrywki - ok. 400 m.

Kaplica Czaszek w Czermnej – ok. 2 km.

Szlak Ginących Zawodów – ok. 2 km.

Park Narodowy Gór Stołowych – ok. 1,5 km.

Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego – ok. 3 km.

Źródełko Marii – ok. 4 km.

Błędna Skały – ok. 5,5 km.

Szczeliniec Wielki – ok. 9 km.

Ogród Japoński w Jarkowie – ok. 5 km.

Papiernia Duszniki Zdrój – ok. 11 km.

Kolorowa Fontanna Duszniki Zdrój – ok. 11 km.

Bazylika w Wambierzycach – ok. 16 km.

Zieleniec- Centrum Sportów Zimowych – ok. 15 km.

Czechy – Nachod – ok. 6 km.

Czechy – Praga- ok. 134 km.

Pensjonaty Kudowa, Pensjonaty w Kudowie, Hotele Kudowa, Hotele w Kudowie, Wille w Kudowie, Willa Kudowa, Pensjonat Kudowa, Hotel Kudowa, Willa Kudowa

Pensjonaty Kudowa Zdrój Pensjonat Spa Kudowa Hotele Hotel

Pensjonat Kudowa Zdroj Pensjonaty Spa Kudowa Hotele Wille Noclegi dla grup wycieczki integracyjne wakacje majowka wielkanoc boze cialo jesien