Kudowa Zdroj - Wakacje w Kudowie Zdrój - wycieczki do Pragi, Błędne Skały, atrakcje okolicy

Czy wiecie Państwo ile czeka Was atrakcji w Kudowie i okolicach?

Kudowa Zdrój to nie tylko piękny Park Zdrojowy i mnóstwo odrestaurowanych starych budynków, ale też jest to świetna baza wypadowa do Pragi, Błednych Skał, Szczelińca czy Adrspachu.

Atrakcje w naszych willach:

1. MiniGolf - dostępny jest dla wszystkich gośći Antici i Elizabeth, w cenie 20zl za 2 godziny gry dla całej rodziny (cena 20zl jest za 2h a nie na osobę). Przy dluższych pobytach jest on za darmo. Do tego można sobie dokupić pamiątkowy puchar i piłeczkę golfową z napisem Villa Antica. Jest to naprawdę świetna zabawa dla całej rodziny, choć często goście podchodzą do tego sceptycznie ale  jak już zaczną to nie mogą skonczyć. Szczególnie dzieci szybko łapią bakcyla!

2. W naszym ogrodzie mamy kilkanaście leżaków słonecznych które są do Państwa dyspozycji. Goście Elizabeth mogą poprosić w recepcji Antica o wypożyczenie do ogordu Elizabeth (oczywiście bez żadnej opłaty). Dla dzieci dostępne są dwie trampoliny i huśtawki.

3. Rowery - mamy kilka rowerów do Państwa dyspozycji, prosimy o zgłoszenie się do Villi Antica.

4. Grill Bar - w lipcu i w sierpniu od godziny 16:00 w ogrodzie Villi Antica otwarty jest mały grill bar gdzie można napić się zimnego piwa Tyskiego, zjeść pyszną kiełbaskę a dzieci mogą pobiegać po trawie lub poskakać na trampolinie. W każdą sobotę darmowa kiełbaska z ogórkiem i pieczywem dla każdego gościa.

5. Na niepogodę polecamy gorącą saunę i dwuosobową wannę jacuzzi. Oczywiście jest to dostępne (za dodatkową opłatą) dla wszystkich gości Antici i Elizabeth.

6. TRX bramka jest w ogrodzie Antica a pasy i zestawy ćwiczeń dostępne są dla gości Antica i Elizabeth w recepcji Antica (nieodpłatnie).

Dodatkowo w czwartek 13 lipca zapraszamy naszych gości na "Summer Party" w restauracji Antica - dla każdego powitalny drink za darmo!


Kudowa Zdrój - najpopularniejsze atrakcje okolicy:

1. Błędne Skały i Szczeliniec

Oddalone o około 10km od Antici i Elizabeth Błędne Skały to labirynt szczelin i zaułków, niekiedy niezwykle wąskich, oddzielających bloki skalne kilkunastometrowej wysokości. Wiele skał ma własne nazwy np.: "Skalne Siodło", "Kurza Stopka", "Labirynt", "Tunel", "Wielka Sala". W pobliżu Błędnych Skał znajduje się "Głaz Trzech Krzyży". Powstałe blokiskalne tworzą kilkusetmetrową trasę turystyczną o niepowtarzalnym uroku, którą zwiedzając często dosłownie przeciskamy się pomiędzy skałami wąskimi szczelinami. Wysokość korytarzy waha się w granicach 6-8 m, szerokość jest różna - miejscami wynosi tylko kilkadziesiąt centymetrów. Wspaniała atrakcja dla dzieci i dorosłych. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www Parku Narodowego Gór Stołowych


2. Skalne Miasto

Przepiękne, unikalne Skalne Miasto. Formy skalne zbudowane z piaskowca płytowego malowniczo i wspaniale wyrzeźbione przez Naturę. 100 metrowe skalne ściany sprawiają często monumentalne wrażenie. Znajdziemy tutaj skalny wodospad, piękne szmaragdowe jezioro starej piaskarni otoczone różnobarwną roślinnością oraz górne jeziorko gdzie ciekawą atrakcją jest przepływ wieloosobowymi tratwami.

Zalety Adrspach potrafią zachwycić nawet wybrednych koneserów turystyki górskiej. W sezonie panuje tu ogromy ruch turystyczny. Właściwie o każdej porze roku Adrspach zachwyca: jesienią barwnymi kolorami, zimą kontrastem białych czap na szczytach skał, a wiosną - świeżością i pięknem zieleni.

Gorąco polecam obejrzenie filmu na YouTube  Do Skalnego Miasto można pojechać na wycieczkę zorganizowaną z kudowską Agencją Turystyczną Sudety.


3. Praga

Praga jest najpopularniejszym wśród turystów miastem środkowej Europy, przez wielu uznawana jest za najpiękniejsze miasto starego kontynentu, znajduje się też w pierwszej szóstce najczęściej odwiedzanych miast Europy. Od naszych willi oddalona jest o około 150km. Duża popularność miasta wynika przede wszystkim z bardzo małej ilości zniszczeń po II wojnie światowej, niskich kosztów pobytu w porównaniu do miast Europy Zachodniej, kluczowa jest też obecność szybkich połączeń lotniczych i kolejowych z wszystkimi większymi miastami regionu. Zwiedzanie miasta jest dość proste, większość zabytków, muzeów i atrakcji usytuowana jest blisko centrum, w dzielnicach Stare miasto, Mala Strana, Josevov, Hradczany, Nowe miasto.

Polecamy stronę z informacjami na temat Pragi.

Agencja Turystyczna Sudety organizuje jednodniowe wycieczki z Kudowy do Pragi, wyjazd o 7;40 i przyjazd do Kudowy o 20:00. Więcej informacji tutaj.

Atrakcje Kudowy:

1. Park Zdrojowy

Centralnym miejscem Kudowy Zdrój odwiedzanym przez turystów i kuracjuszy jest Park Zdrojowy, oddalony od naszych willi o 200m. Założony w XVIII wieku w miejscu wypływania źródeł mineralnych u podnóża góry zwanej Parkową swój najbujniejszy rozkwit notował w latach 20-tych XX wieku. Bogata zróżnicowana w zależności od pory roku roślinność parku obfituje w agawy, kaktusy, opuncje, draceny, saganowce i rododendrony .Schodząc do Parku Zdrojowego od strony ul. Zdrojowej mijamy Pijalnię Wód Mineralnych wraz z Salą Koncertową. W Pijalni warto zwrócić uwagę na freski A.Molnara obrazujące Dolny Śląsk początku XX wieku. Na przeciwko u podnóża góry Parkowej położony jest budynek Zwany Zameczkeim wybudowany w 1772 roku, obecne sanatorium. Obok dominuje wspaniała bryła Sanatorium Polonia mieszcząca w swym wnętrzu min. Teatr Zdrojowy im.S.Moniuszki.

Ciekawym miejscem wydarzeń kulturalnych i koncertów w parku jest duża otwarta hala spacerowa tzw. "„Teatr pod Blachą". W pobliżu usytuowane jest popiersie Stanisława Moniuszki, którego muzyka rozbrzmiewa w kurorcie już od 42 lat corocznie w czasie Festiwalu Moniuszkowskiego. Od strony zachodniej Park zamknięty jest okazałym stawem po którym już niebawem będzie można popływać łodką. Tuż za stawem znajduje się przejście graniczne z Republiką Czeską.

2. Kaplica Czaszek

Wielki wspólny grobowiec ofiar wojen Śląskich z lat 1740-1742 i 1744-1745 oraz chorób zakaźnych z XVIII wieku którego ściany i sufit wyłożone są 3 tysiącami czaszek i kości ludzkich. Pod podłoga spoczywa dalsze kilkadziesiąt (20-30 tys) szczątków ludzi. Kaplica wybudowana została w 1776 roku przez księdza Wacława Tomaszka , któremu budowa kaplicy , zbieranie szczątków , dezynfekcja i impregnacja oraz układanie szczątków zajęły osiem lat... Kaplica jest wyjątkowym obrazem przemijalności i kruchości człowieka w której spotkały się szczątki dawnych rodzin , przyjaciół i wrogów. Raz w roku o północy z 14 na 15 sierpnia odprawia się w Kaplicy Czaszek mszę św. za wszystkich którzy w niej spoczywają oraz za wszystkich którzy umarli na wskutek chorób lub w wyniku nieszczęśliwych wypadków. Kaplica Czaszek to jedyny tego typu obiekt w Polsce i jeden z trzech w Europie.

3. Szlak Ginących Zawodów w Czermnej

Gospodarstwo składające się z pracowni garncarskiej, kuźni, chaty robótek ręcznych i domu chleba. Smakowi wiejskiego chleba posmarowanego smalcem trudno się oprzeć... W pracowni garncarskiej odbywają się pokazy toczenia naczyń z gliny, a każdy z gości ma możliwość spróbowania swoich sił na kole garncarskim. Dla dzieci największą atrakcją jest zwierzyniec, a w nim m.in: kangury,bażanty, kozy, alpaka i jelenie, które chętnie jedzą z ręki. Spokojnie można się tam udać od nas spacerkiem.

4. Skansen w Pstrążnej

 Ten, jedyny skansen na Dolnym Śląsku powstał w oparciu o stare domy w Pstrążnej i wzbogacony przez zwiezienie do Pstrążnej zabytkowych obiektów budownictwa drewnianego z całego Pogórza Sudeckiego. Każdy dom jest bogato wyposażony w stare sprzęty i przedmioty używane od XVIII wieku. Skansen jest położony malowniczo, na zboczu, widać wszystkie obiekty, włącznie z ludowym amfiteatrem, dzwonnicą alarmową i kapliczkami. Z najwyższego miejsca, na którym obudowany jest wiatrak, widać przepiękną Śnieżkę i całe pasmo Karkonoszy. Obok skansenu jest łowisko pstrąga i karpia. Można samemu łowić wędką i smakować złowione przez siebie ryby. Jest także bogato wyposażona karczma.

5. Park Rozyrwki

Żyroskop – inaczej tester pilotów, gokarty, euro-bungee, zjeżdżalnia Spidermana, wyspa do skakania, mega wielka kula zorbing, trampoliny z siatką zabezpieczającą, skaczące buty, kule wodne i inne atrakcje znajdują sie w Parku Rozrywki.  Dzieci pokonają Park Linowy JUNIOR. Młodzież i dorośli na Parku Linowym SENIOR wejdą i zejdą tak, jak prawdziwi komandosi. Wizyta w Parku Rozrywki da Ci moc adrenaliny. Film z Parku Rozrywki tutaj.


Kudowa dla aktywnych:

1. AquaPark

Basen sportowo rekreacyjny „Wodny Świat“ jest wielką atrakcją nie tylko dla gości uzdrowiska, turystów oraz wycieczkowiczów, ale również dla mieszkańców regionu. Obiekt znajduje się w centrum uzdrowiska.

W skład jego wyposażenia wchodzi: basen sportowo – rekreacyjny o długości 25 m, basen rekreacyjny, brodzik dla dzieci, ślizgawka, wanny do hydromasażu (jacuzzi) oraz część fitnessowa obejmująca: sauny, solarium, siłownię, gabinet masażu i dwa tory do gry w kręgle. Basen jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W naszej recepcji wszyscy goście Antica i Elizabeth mogą kupić zniżkowe bilety.

2. Trasy rowerowe

Rowerowa Kudowa to unikatowy w skali kraju produkt turystyczny. Dzięki współfinansowaniu ze środków finansowych Wspólnoty Europejskiej oddano do użytku ścieżki rowerowe, które pozwalają kolarzom i turystom rowerowym bezpiecznie i komfortowo poruszać się po mieście. Najważniejsze jest jednak to, że kudowskie ścieżki rowerowe wpięte są w czeski system ścieżek rowerowych, co daje nieograniczone możliwości eksploracji tego arcyciekawego pod względem turystyczno-krajoznawczym pogranicza kudowsko-nachodskiego. Jest jeszcze coś dodatkowego i bardzo wyjątkowego, w każdy weekend jeżdżą przez Kudowę cyklobusy, które wywożą turystów wraz z rowerami w Góry Stołowe i Góry Orlickie. W naszej recepcji mamy mapki tras ktore zaczynaja sie od naszej willi.

3. Park linowy

Mosty linowe, tyrolki składające się na tor o długości 500m., tym ugościmy wszystkich, poszukujących adrenaliny: dzieci, młodzież, dorosłych, oraz grupy zorganizowane. Czynne w godzinach od 10 do 20, a gdy potrzeba to i do zmierzchu zostaniemy. Planujemy również nocne wejścia na które serdecznie zapraszamy, po wcześniejszej rezerwacji pod numerem telefonu 604485629.


4. Skate Park

Nie bardzo się znamy na rzeczy, więc podajemy dane techniczne zestawu urządzeń które znajdują sie w skateparku (okolo 300m od naszych obiektow):

1 - quaterpipe+bank ramp+quaterpipe - o wym. 320/416 x 732 x 150 cm
2 - platforma składająca się z: funboxu z grinboxem 3/3, funboxu z rurką 2/3, funboxu z grinboxem 1/3 i piramidy - o wym. 848 x 600 x 45/60 cm
3 - mini rampa+spin - o wym. 998/940 x 488 x 150 cm
4 - poręcz - o wym. 400 x 5 x 35 cm
5 - quaterpipe + miniquater - o wym. 320 x 610 x 150 cm
6 - grinbox - o wym. 243 x 243 x 35 cm


5. Konie - Rancho Montana

Rancho Montana położone jest na malowniczym obszarze pogranicza polsko-czeskiego. Z ujeżdżalni rozciąga się widok na masywy górskie po czeskiej stronie. Rancho dysponuje rozległymi pastwiskami, na których nasze konie przebywają całą dobę i jedynie w zimie są zamykane na noc w stajni. Dzięki takiej, zbliżonej do naturalnych warunków, hodowli, konie nie maja kłopotów zdrowotnych. Są również zrównoważone psychicznie, co daje komfort jeźdźcom w czasie wyjazdów terenowych. Nie ma koni, które się nie tolerują, dzięki czemu przypadkowe zbliżenie się do drugiego konia nie skutkuje natychmiastowym kopnięciem. Prowadzone są tu jazdy i szkolenie jeździeckie w stylu western. Propagowana jest właśńie ta forma jazdy konnej uważając, że w przypadku długich konnych wycieczek i rajdów, zwłaszcza w górskim terenie, western jest bardziej przyjazny i wygodny zarówno dla jeźdźca, jaki i konia. Rancho zaprasza osoby niemające wcześniej kontaktu z końmi, żeby z naszą pomocą odkryli w sobie jeździecką pasję.  Więcej info tutaj.  


6. Korty tenisowe

Korty tenisowe na świeżym powietrzu znajdują sie w Parku Zdrojowym. Aby zarezerwować kort lub lekcję tenisa proszę dzwonic na 665 507 068. Korty sa otwarte codziennie od 8:00-21:00

7. Fitness ścieżka na górę Parkową - trening obwodowy

Tutaj znajdą Państwo kółka akrobatyczne, równoważnie, slalomy z opon, ławkę do ćwiczeń mięśni, brzucha, ścianka wspinaczkową i wiele innych. Przy każdym stanowisku opisane są ćwiczenia.

dsc_2765_1jpg
dsc_2944jpg
20170510_111257_1jpg

screenshot2017-06-17at154859png

screenshot2017-06-17at155245png

screenshot2017-06-17at160048png

dsc_2502jpg

dsc_2606jpg