Uroczysty roczek w restauracji Villa Antica w Kudowie

Uroczysty roczek

Wczoraj w Villi Antica miała miejsce bardzo specjalna impreza z okazji Pierwszych urodzin. Specjalna dlatego, że były to pierwsze urodzinki mojego synka! Uwielbiamy przygotowywać przyjęcia dla gości: komunie, chrzty, rocznice ślubu czy urodziny. Więc już od jakiegoś czasu nie mogłam się doczekać kiedy to mojemu synkowi będę nareszcie mogła zorganizować imprezę którą będziemy długo pamiętać!
Dzisiaj przeglądam zdjęcia i chciałam się nimi z Państwem podzielić - w końcu dumna ze mnie mama!

Myślę że w organizacji "Roczku" najważniejsze są 3 rzeczy:
1. Maluszek musi się wyspać przed imprezą więc najlepiej zaplanować ją na jakieś pól godziny po jego normalnej popołudniowej drzemce (w naszym przypadku to 16:30). W końcu solenizanta czeka dużo wrażeń więc musi się pożądnie wyspać!

2. Dekoracje. Nie wyobrażam sobie urodzin dzieci bez masy balonów! Wprowadzają one wszystkich gości w odpowiedni nastrój i przypominają kogo się tu celebruje

3. Pyszne jedzenie to gwarancja dobrej atmosfery. My wszystko zaczeliśmy od toastu a potem, oczywiście, pysznego rosołu. Jako danie główne podaliśmy trzy rodzaje mięsa: wieprzowe sakiewki z grzybami, kieszenie z prażonym słonecznikiem w sosie chrzanowym oraz piersi z kurczaka z sosem. Do tego dodatki: sałata z mandarynkami i orzechami, sałata z awokado i fetą, buraczki, marchewka z chrzanem, kasza jaglana, zapiekane ziemniaczki oraz ziemniaczane puree. Na deser na gości czekały ciasta, babeczki i przeróżne owoce w zabawnych kształtach tak aby zachęcić najmłodszych do jedzenia nie tylko słodkości. Po deserze i wielu toastach, gdy rozmowa sie rozkręciła, krzesła zostały poprzestawiane i potworzyły sie grupy, wtedy podajemy takie zakąski które można jeść palcami bo to jest wygodniej i łatwiej sie tak przesiadać z miejsca na miejsce. Co do alkoholi to królowało prosecco, piwo Tyskie, drinki Sex on the Beach i białe wino.

Mieliśmy również zamiar puścić sobie głośną muzykę żeby tak trochę potańczyć ale akurat w Villi była grupa która zamówiła dyskotekę więc sie załapaliśmy i zabawy było co nie miara!!! DJ wcale nie jest taki drogi a sprawia że impreza jest super! Moja ciocia, na środku parkietu pytała sie mnie "skoro to jest roczek, jaką my chcemy wyprawić 18???!!!"

A jak podobały się urodzinki mojemu synkowi? Najpierw grzecznie wszystkich obserwował, cieszył sie strasznie za każdym razem gdy śpiewano mu 100 lat a potem biegał wzdłuż restauracji za chodzikiem i innymi zabawkami które ten mały szczęściarz dostał.

Ile nas to wszystko kosztowało? Uroczyste menu w Antice zaczynają sie od 50zł od osoby a kończą przy 100zł. Są to już naprawdę uroczyste zestawy, z bufetami kawowymi i zakąskami. DJ to 100zł za godzinę. Przepyszne torty w Cukierni Ptyś oraz Cukierni Aga kosztowały od 70zł. Alkohol w Antice to 40zł za butelkę prosecco lub wina, 5zł za 0.5l piwa tyskiego z beczki, butelka wódki 30zł, wszystkie drinki po 10zł. Dekoracje w Antice mamy swoje i udostępniamy za darmo.

Czy było warto? Jak najbardziej. Dzisiaj czujemy się jak po weselu albo świetnej zabawie sylwestrowej!
img_2008jpg
img_1994-2_2jpg

img_1982jpg

img_2061-2jpg

img_2102jpgimg_2022jpg