Wycieczki firmowe, imprezy integracyjne, grupy zorganizowane - co ciekawego można robic w okolicach Kudowy Zdrój

Co roku odwiedza nas dziesiątki grup - są wśród nich nauczyciele, geolodzy, pracownicy dużych firm, grupy seniorów, pracownicy naukowi. Prawie zawsze pojawia się pytania organizatora grupy: co można u was zobaczyć? Co można robić w waszej okolicy? 

Dlatego pomyśleliśmy, że opiszemy nasze ulubione miejsca, atrakcje i to, co wiemy, że najbardziej podobało się naszym wycieczkowiczom

Zacznijmy od naszej najbliższej okolicy: Kudowa Zdrój 

Warto przejść się spacerkiem z przewodnikiem, ale nasza lokalizacja pozwala gościom pozwiedzać na własną rękę,  pójść na fajny spacer. 

Park Zdrojowy

Niecałe 100m od naszych willi. Serce miasta. Super dla wszystkich grup wiekowych.  Właściwości lecznicze miejscowych wód znane są od początków XVII w. i właśnie dla nich, ale również dla uzdrawiającego, podgórskiego klimatu, przyjeżdżają tu od blisko 400 lat kuracjusze i turyści.  Klimat w Kudowie-Zdroju, choć jeden z najłagodniejszych w polskich górach, uchodzi za "silnie bodźcowy". Śnieżne zazwyczaj zimy sprzyjają wszelkiej aktywności właściwej dla tej pory roku, a lato - za sprawą łagodzących tutejsze warunki klimatyczne lasów - jest suche, ciepłe, ale bez, zniechęcających do górskich wędrówek, upałów.  Bogata zróżnicowana w zależności od pory roku roślinność parku obfituje w agawy, kaktusy, opuncje, draceny, saganowce i rododendrony Schodząc do Parku Zdrojowego od strony ul. Zdrojowej mijamy Pijalnię Wód Mineralnych wraz z Salą Koncertową. W Pijalni warto zwrócić uwagę na freski A.Molnara obrazujące Dolny Śląsk początku XX wieku. Na przeciwko u podnóża góry Parkowej położony jest budynek Zwany Zameczkeim wybudowany w 1772 roku, obecne sanatorium. Park niedawno przeszedł obszerną renowację

Kaplica czaszek

Spragnieni mocniejszych bodźców koniecznie muszą udać się do kaplicy czaszek w Czermnej, jednej z dzielnic Kudowy. Wrażenie, jakie robi wnętrze kaplicy, na długo pozostaje w pamięci. W niewielkim i dusznym wnętrzu budynku z 1776 roku znajduje się około 23 tys. ludzkich czaszek. Wyłożone są nimi ściany i sufit.


Muzeum zabawek

Jeśli chciałbyś na chwilę wrócić do beztroskich lat dzieciństwa, pokazać dzieciom czym się kiedyś bawiłeś, zastanawiasz się jak wyglądały zabawki naszych pradziadków lub po prostu szukasz miejsca, w którym spędzisz niezapomniane popołudnie, wybierz się do Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju. To niezwykłe miejsce, w którym każdy odnajdzie dla siebie coś intrygującego. Świetne zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Poznaj historię z innej perspektywy i przenieś się do miniaturowego świata, z którego nie będziesz chciał wyjść.


Szlak Ginących Zawodów w Czermnej

Gospodarstwo składające się z pracowni garncarskiej, kuźni, chaty robótek ręcznych i domu chleba. Smakowi wiejskiego chleba posmarowanego smalcem trudno się oprzeć... W pracowni garncarskiej odbywają się pokazy toczenia naczyń z gliny, a każdy z gości ma możliwość spróbowania swoich sił na kole garncarskim. Dla dzieci największą atrakcją jest zwierzyniec, a w nim m.in: kangury,bażanty, kozy, alpaka i jelenie, które chętnie jedzą z ręki. Spokojnie można się tam udać od nas spacerkiem.

Skansen w Pstrążnej

 Ten, jedyny skansen na Dolnym Śląsku powstał w oparciu o stare domy w Pstrążnej i wzbogacony przez zwiezienie do Pstrążnej zabytkowych obiektów budownictwa drewnianego z całego Pogórza Sudeckiego. Każdy dom jest bogato wyposażony w stare sprzęty i przedmioty używane od XVIII wieku. Skansen jest położony malowniczo, na zboczu, widać wszystkie obiekty, włącznie z ludowym amfiteatrem, dzwonnicą alarmową i kapliczkami. Z najwyższego miejsca, na którym obudowany jest wiatrak, widać przepiękną Śnieżkę i całe pasmo Karkonoszy. Obok skansenu jest łowisko pstrąga i karpia. Można samemu łowić wędką i smakować złowione przez siebie ryby. Jest także bogato wyposażona karczma.

Top 5 jednodniowe wycieczki po okolicy

Góry Stołowe pełne labiryntów

Zwiedzaniu Kudowy i spacerom po Parku Zdrojowym można oddawać się bez końca, ale koniecznie trzeba odwiedzić kilka miejsc w okolicy. Kudowa-Zdrój jest przepięknie położona na zachodnich skłonach Gór Stołowych. Leżące w Środkowych Sudetach pasmo tworzy malowniczy krajobraz pełen nieprzebytych lasów, samotnych szczytów górskich i tajemniczych, skalnych labiryntów przypominających scenografię do powieści Tolkiena. Najsławniejszy szczyt Gór Stołowych - Szczeliniec wznosi się na wysokość 919 m n.p.m. Jego szczyt zajmuje powierzchnię o długości 600 metrów i szerokości 300 m i usiany jest gęsto stojącymi skałami, które tworzą malowniczy labirynt. Niegdyś Szczeliniec uchodził za górę nie do zdobycia. Dopiero w końcu XVI wieku wszedł na szczyt pewien jezuita. Dziś prowadzą tam 664 kamienne stopnie, które są dziełem Pabla, sołtysa Karłowa. Przed II wojną światową turyści, jaki i mieszkańcy okolic, całymi rodzinami wchodzili na Szczeliniec, aby podziwiać stąd wschody słońca. Odbywały się też na szczycie wystawne bankiety, od których do dziś całe pasmo nosi nazwę Gór Stołowych. Znajduje się tutaj też najstarsze schronisko turystyczne w Sudetach, "Na Szczelińcu", które działa nieprzerwanie od 1815 roku. Zbudowane w architekturze szwajcarskiego, górskiego hotelu schronisko jest jedynym w Sudetach, do którego nie ma żadnego dojazdu, a wszystkie niezbędne produkty dostarczane są tam wyciągiem linowym.Na najwyższym punkcie równiny na szczycie Szczelińca Wielkiego jest skała, na którą wchodzi się po specjalnie zamontowanych, metalowych schodkach. To Fotel Pradziada, obowiązkowy punkt dla wszystkich turystów. Za pierwszego zdobywcę Fotela uważany jest jezuita, który pozostawił tu inicjały SJ i nieczytelną już dzisiaj datę. Prawdopodobnie był to 1576 lub 1565 rok. Miejsce to odwiedził również pod koniec XVII wieku cesarz Fryderyk Wilhelm II i jego synowie. W 1813 był tu z kolei Fryderyk Wilhelm III.

Położone tuż obok Błędne Skały to jedna z największych atrakcji Dolnego Śląska, tajemniczy, skalny labirynt, w którym można się zgubić. Spaceruje się tutaj pomiędzy skałami, są miejsca, w których jest tak wąsko, że trzeba się po prostu przeciskać. Nic dziwnego, że z wieloma ich zakamarkami wiązały się kiedyś powtarzane przez miejscową ludność legendy i mrożące krew w żyłach opowieści. Tylko pół godziny drogi autokarem od naszej willi.


Praga - tylko 134km od naszej willi

Praga jest najpopularniejszym wśród turystów miastem środkowej Europy, przez wielu uznawana jest za najpiękniejsze miasto starego kontynentu, znajduje się też w pierwszej szóstce najczęściej odwiedzanych miast Europy. Od naszych willi oddalona jest o około 150km. Duża popularność miasta wynika przede wszystkim z bardzo małej ilości zniszczeń po II wojnie światowej, niskich kosztów pobytu w porównaniu do miast Europy Zachodniej, kluczowa jest też obecność szybkich połączeń lotniczych i kolejowych z wszystkimi większymi miastami regionu. Zwiedzanie miasta jest dość proste, większość zabytków, muzeów i atrakcji usytuowana jest blisko centrum, w dzielnicach Stare miasto, Mala Strana, Josevov, Hradczany, Nowe miasto.  Polecamy stronę z informacjami na temat Pragi. Biuro Turystyczne Szopen Tour w Kudowie organizuje jednodniowe wycieczki, specjalne znizki dla naszych gosci Kalendarz Wycieczek Agencja Turystyczna Sudety organizuje jednodniowe wycieczki z Kudowy do Pragi, wyjazd o 7;40 i przyjazd do Kudowy o 20:00. Więcej informacji tutaj.  Szykujemy prowianty za darmo!


Skalne miasto Adrspah

Przepiękne, unikalne Skalne Miasto. Formy skalne zbudowane z piaskowca płytowego malowniczo i wspaniale wyrzeźbione przez Naturę. 100 metrowe skalne ściany sprawiają często monumentalne wrażenie. Znajdziemy tutaj skalny wodospad, piękne szmaragdowe jezioro starej piaskarni otoczone różnobarwną roślinnością oraz górne jeziorko gdzie ciekawą atrakcją jest przepływ wieloosobowymi tratwami. Gorąco polecamy obejrzenie filmu na  YouTube. Do Skalnego Miasto można pojechać na wycieczkę zorganizowaną z kudowską  Agencją Turystyczną Sudety


Pałac Kuks

Pomnik dziedzictwa narodowego. Barokowy zespół budowli dawnych łazienek, pałacu i szpitala (przytułku) z kościołem pw. Świętej Trójcy i zachowaną w oryginalnym stanie barokową apteką przyklasztorną, wybudowany w końcu XVII w. Najcenniejszym elementem obiektu jest unikalny zbiór barokowych rzeźb autorstwa Macieja Bernarda Brauna przedstawiający alegorie cnót i przywar.  Główna trasa zwiedzania prowadzi zwiedzających przez pomieszczenia szpitala w Kuksie, m.inn. główną salę dawnego szpitala, kościół Najświętszej Trójcy, zakrystię czy barokową aptekę. Zdobiące ściany obrazy przedstawiają osobę F. A. Šporka. Podziwiać można tu również malowidła naścienne z tematyką „tańca śmierci“. Cykl pięćdziesięciu obrazów przedstawia równość ludzi w obliczu śmierci. W lapidarium natomiast obejrzeć można oryginały alegorii dwunastu Cnót i dwunastu Przywar autorstwa najwybitniejszego czeskiego rzeźbiarza barokowego Matthiasa Bernarda Brauna. Warto również zwiedzić Czeskie Muzeum Farmacji z rzadką zabytkową apteką. Do szpitala należy również ogród, w którym uprawiane są zioła i rośliny lecznicze, oraz sad owocowy. Film YouTube https://youtu.be/l8TrVUXP8Lk


Pałac Opoczno

Pałac Opočno jest z największych i najcenniejszych zamków renesansowych w Czechach, znany z powodu galerii zawierającej wspaniałą kolekcję malarstwa włoskiego i holenderskiego, unikalnej zbrojowni i bogatych zbiorów bibliotecznych.Zamek renesansowy położony nad doliną Złotego potoku wzniósł czeski ród szlachecki Trčků z Lípy w drugiej połowie XVI wieku. Załmierzenie budowy rozległego kompleksu z głównym budynkiem pałacowym i trzema piętrami arkadowych lodżii zrealizowano dzięki znacznemu majątkowi rodziny z wielkim rozmachem. Cały kompleks otacza park w stylu angielskim z niewielkimi budynkami w stylu romantycznym.W naszych willach:

Mini Golf - idealne zajęcie dla grup

Dostępny jest dla wszystkich gośći Antici i Elizabeth,  Swietna rozrywka jako gra zespołowa, lub jako turniej. Do tego można sobie dokupić pamiątkowy puchar i piłeczkę golfową z napisem Villa Antica. Jest to naprawdę świetna zabawa dla całej grupy, choć często goście podchodzą do tego sceptycznie ale  jak już zaczną to nie mogą skonczyć. Wszycy szybko łapią bakcyla!

Villa z ogrodem - imprezy grillowe

Do dyspozycji grup mamy ławy i stoły, włoskie markizowe namioty, idealne na imprezy ogrodowe przy grillu czy muzyce. W naszym ogrodzie mamy kilkanaście leżaków słonecznych które są do Państwa dyspozycji. Goście Elizabeth mogą poprosić w recepcji Antica o wypożyczenie do ogordu Elizabeth (oczywiście bez żadnej opłaty). Dla dzieci dostępne są dwie trampoliny i huśtawki, 2 stoły do ping ponga, dwa miejsca do grillowania.


Restauracja - bankiety, dyskoteki, karaoke, obiadokolacje, biesiady

Nasza restauracja Antica nadaje sie na różne aranżacje stołów, jest też idealnym miejscem na zabawę z Djem lub karaoke. Dyskoteki w Antice są zawsze dużym sukcesem.  Nasze menu opiera się na lokalnych produktach, oferujemy specjały oparte na lokalnych przepisach. Oferujemy duże zniżki dla grup na alkohol: beczka piwa Tyskiego w cenie 350zł, butelka wódki 35zł


SPA -Sauna na podczerwień i jacuzzi, TRX i Kijki Nordic Walking

Na niepogodę polecamy gorącą saunę na podczerwień i dwuosobową wannę jacuzzi. Oczywiście jest to dostępne (za dodatkową opłatą) dla wszystkich gości Antici i Elizabeth, seanse są na wyłączność. TRX bramka jest w ogrodzie Antica a pasy i zestawy ćwiczeń dostępne są dla gości Antica i Elizabeth w recepcji Antica (nieodpłatnie). Kijki do Nordic Walking też wypożyczamy za darmo


Komfort dla gości

Wszystkie pokoje są z łazienkami, tv sat oraz wi-fi, po generalny remoncie. Urządzone w jasnych, relaksujących tonacjach, pokoje wyposażone są także w ręczniki, kubki, szklanki i czajnik bezprzewodowy, chłodziarki (suszarka do włosów, żelazko oraz deska do prasowania dostępne są w recepcji). W sumie w dwóch willach oferujemy ponad 100 miejsc noclegowych

Odległości do atrakcji w Kudowie od naszych willi:

Aqua Park Kudowa– ok. 500 m.

Park Zdrojowy – ok. 200 m.

Muzeum Zabawek – ok. 300 m.

Kaplica Czaszek w Czermnej – ok. 2 km.

Szlak Ginących Zawodów – ok. 2 km.

Park Narodowy Gór Stołowych – ok. 1,5 km.

Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego – ok. 3 km.

Błędna Skały – ok. 5,5 km.

Szczeliniec Wielki – ok. 9 km.

Ogród Japoński w Jarkowie – ok. 5 km.

Papiernia Duszniki Zdrój – ok. 11 km.

Kolorowa Fontanna Duszniki Zdrój – ok. 11 km.

Bazylika w Wambierzycach – ok. 16 km.

Zieleniec- Centrum Sportów Zimowych – ok. 15 km.

Czechy – Nachod – ok. 6 km.

Czechy – Praga- ok. 134 km.


Pensjonaty kudowa zdroj hotele wille wyjazdy firmowe imprezy integracyjne wycieczki jpg

Pensjonat Kudowa Zdroj Pensjonaty Spa Kudowa Hotelejpg


Kudowa Zdrj Hotele Pensjonaty Wycieczki integracyjne Pensjonat Spa Wakacje dzieci lato majowka wielkanocjpg


Pensjonat Spa Kudowa Noclegi dla grup grupy wycieczki wyjazdy firmowe imprezy integracyjne restauracja hotele willejpg


Kudowa Zdroj Pensjonaty Hotele Spa Tanie noclegi dla grup grupy konferencje szkolenia imprezy integracyjne wyjazdy jpgKudowa Zdroj Pensjonat Spa Hotel Tanie Noclegi Hotel Grupy Zorganizowane Wycieczki Firmowe Integracyjne Wieczor z muzykajpg


Kudowa Zdroj Pensjonaty Hotele Spa Tanie Noclegi dla Grup Wycieczki firmowe tenisjpgKudowa Zdroj Hotele Pensjonaty Spa tanie noclegi dla firm bankiety imprezy szkoleniowe integracyjne wycieczka firmowajpgPensjonaty Hotele Wille Kudowa Zdroj wycieczki firmowe imperzy integracyjne tanie noclegi dla grup grupy wyjazdy jpgPensjonaty Spa Kudowa Zdrj Pensjonat Spa Kudowa Zdrj Konferencje Szkolenia imprezy integracyjne wycieczkijpgPensjonat Spa Kudowa Zdroj Szkolenia Konferencje Noclegi dla grup wycieczki imprezy integracyjne grupy zorganizowanejpg

Praga Okolice Kudowy Atrakcje VillA Antica Kudowa Zdroj Tanie Noclegi dla Grupjpg

Zamek Opoczno Atrakcje Kudowy Zdroj Villa Antica Kudowajpg


Screen Shot 2018-10-03 at 111401png


20141101_Schloss_Nordkirchen_06956jpga6vjpg


Pensjonat Kudowa Zdroj Pensjonaty Spa Hotele Kudowa Villa Anticajpg

Dane kontaktowe:
+48 512331768
antica@anticakudowa.pl

www.anticakudowa.pl