Spa i fitness

Villa Antica Kudowa Pensjonat Spa Ferie Zimowe Zieleniec

Wszyscy goście Villi Antica i Villi Elizabeth mogą korzystać z:

  • sauny na podczerwień/sauny infrared (20zł za 30minutowy seans) - więcej informacji o wspaniałych korzyściach tutaj
  • sauny parowej (20zl za godzinę)
  • wanny jacuzzi (30zl za godzinę)
  • rowerów (20zł za cały dzień)


Przy dłuższych pobytach oferujemy powyższe niedopłatnie - więcej informacji w recepcji. 

Mapy tras rowerowych dostepne sa w recepcji
Nieodpłatnie, goście mogą wypożyczyć kijki nordic walking, pasy TRX do naszej bramki w ogrodzie, sanki.

Dodatkowo, w recepcji oferujemy zniżkowe bilety do Aquaparku i Słonecznych Term.


W naszej ofercie spa:

Sauna parowa

Jacuzzi dwu osobowe

Sauna na podczerwień

Sauna na podczerwień

Promieniowanie podczerwone ( Infrared IR, infra = pod, red=czerwone ) jest promieniowaniem elektromagnetycznym o długości fal w zakresie od 780 000 do 1 000 000 nanometrów. W spektrum słonecznym stanowi ono około 42%.Podczerwona fala słoneczna daje człowiekowi ciepło, dobre samopoczucie psychiczne oraz kondycję fizyczną.  Promieniowanie IR od wielu lat wykorzystywane jest w fizykoterapii, chirurgii plastycznej, ortopedii, rehabilitacji i medycynie sportowej. Promieniowanie Infrared poprzez głęboką penetrację tkanek, wywołuje pozytywne zmiany w organizmie człowieka. Dla optymalnego efektu, w saunach konwencjonalnych niezbędna jest temperatura 80-100°C. Dzięki promieniowaniu Infrared zdrowy efekt pocenia osiągany jest już w temperaturze 35-45°C, bez zbędnego obciążenia serca, układu krążenia i dróg oddechowych. Promieniowanie podczerwone wnika w głąb ciała na głębokość około 3-5 centymetrów, powodując tym samym intensywne pocenie się. Dzięki temu zarówno głębsze partie ciała zostają oczyszczone, ale również sama skóra jest oczyszczona z toksyn i ma ładniejszy wygląd.  Z takiej sauny mogą korzystać zarówno dzieci, jak i osoby starsze, dla których pobyt w saunie suchej byłby uciążliwy lub niewskazany. Warte podkreślenia jest to że taka sauna jaki promieniowanie est zupełnie bezpieczne, wykorzystywane jest np. w szpitalach do ogrzewania noworodków.

Głębokie ciepło

Promienie podczerwone wnikają głęboko w skórę i ogrzewają ciało od wewnątrz. Naczynia krwionośne rozszerzają się, krążenie krwi zostaje pobudzone.

Łagodna temperatura

W odróżnieniu od temperatury panującej w saunie konwencjonalnej (80°C do 100°C) zdrowy efekt oczyszczania na skutek pocenia w Infrasaunie osiągamy już przy 40°C. Polecane również dla osób z chorobami krążenia oraz starszych.

Ciśnienie krwi

Promienie podczerwone wnikają głęboko w głąb tkanki, rozszerzają naczynia krwionośne, wspomagają krążenie i obniżają ciśnienie krwi.

Rozgrzewka

Głębokie ogrzanie tkanek przed treningiem zmniejsza ryzyko kontuzji podczas ćwiczeń. Doskonałe przygotowanie do masażu leczniczego lub relaksacyjnego.

Obniżenie progu bólu

Podczerwień działa łagodząco przy bólach głowy, grzbietu, skręceniach stawu, nadwyrężeniach, również przy zapaleniach stawów.

Oczyszczanie i odtruwanie

Wydalana zostaje dwukrotnie większa ilość potu, trzykrotnie większa ilość substancji toksycznych, a zdolność do odtruwania organizmu jest prawie sześciokrotnie wyższa niż w zwykłej saunie.

Zwalczanie celulitu

Dzięki intensywnemu procesowi pocenia, wydalane zostają z organizmu niepożądane nadwyzki tłuszczu i związków toksycznych będących przyczyną powstawania celulitisu.

Odchudzanie

Podczas 30 minut w saunie spalane zostaje ok. 900 kalorii. Dla porównania: wiosłowanie 600, pływanie 300, jogging 300, jazda na rowerze 225.

Redukcja stresu

Promieniowanie podczerwone redukuje napięcie nerwowe i pomaga w walce z bezsennością.

Pielęgnacja skóry

Podczerwień pomaga w leczeniu trądzika, i wspomaga walkę z łuszczycą. Oczyszczona skóra staje się gładka i bardziej jędrna. Krążenie pobudza dotelnienie twarzy co zwiększa produkcję kolagenu.

Wspomaganie pracy nerek

Trujące, toksyczne substancje zostają skutecznie usuwane przez skórę odciążając nerki.

Wzmocnienie systemu immunologicznego

Sztuczna, zdrowa gorączka w organizmie pomaga zwalczyć bakterie i wirusy.


SAUNA INFRARED W ANTICE


Sauna którą wybraliśmy do Antici jest największej jakości i wyróżnia się przede wszystkim dzięki promiennikom terapeutycznym Solis® działającym na całej długości kręgosłupa, od kręgów szyjnych do najniższego kręgu lędźwiowego L5. Boczne promienniki podczerwieni Solis® dla ramion, łokci i okolic szyi, dwa frontowe promienniki Solis® dedykowane są dla przedniej części ciała . Podczas gdy promienniki boczne Solis® i promienniki frontowe są identyczne, terapeutyczne promienniki Solis® dla pleców mają nieco wyższy udział podczerwieni w spektrum IR-B, a tym samym lepszą głębokość penetracji. Dzięki temu można bardzo efektownie zmniejszyć uczucie dyskomfortu w okolicy kręgosłupa. O nogi troszczą się maty CarboSens®, które ogrzewają także kamienie z lawy wulkanicznej dla masażu stóp. Indywidualizacja odbywa się z wnętrza lub na zewnątrz sauny za pomocą nowoczesnego panelu sterowania pozwalającego m.in. na regulację temperatury, intensywności oraz czasu pracy. W suficie kabiny znajdują się lampki do czytania, wentylacja, opcjonalne koloroterapia i radio z głośnikami. Zastosowanie dodatkowego, mobilnego oparcia pleców pozwala na korzystanie z kabiny w pozycji półleżącej.


Umiejscowienie promienników dla optymalnego efektu terapeutycznego

6promienników Solis® i 2 karbonowe maty podczerwieni CarboSens®

2 promienniki dla terapii pleców,
2 promienniki boczne dla ramion,
2 promienniki frontowe dla przednich części ciała i kolan
2 maty podczerwieni CarboSens®:
1 do podgrzewania stóp i 1 pod siedziskiem dla nóg

Sposób rozmieszczenia promienników podczerwieni w naszych saunach został opracowany we współpracy z fizjoterapeutami i ortopedami. Uzyskaliśmy równomierne działanie promieniowania podczerwonego w każdym miejscu ciała ze szczególnym naciskiem położonym na tzw. obszary problemowe takie jak kręgosłup, szyja, ramiona, zatoki czy płuca.
Efekt terapeutyczny uzyskaliśmy poprzez zastosowanie opatentowanych, terapeutycznych promienników podczerwieni Solis z magnezowym rdzeniem. Dzięki specjalnej budowie osiągnięty został efekt skutecznej, głębokiej penetracji w głąb organizmu o jednolitej dyspersji. Promienniki działają na całej długości kręgosłupa począwszy od dolnego odcinka lędźwiowego aż do kręgów szyjnych z jednakową intensywnością wnikając głęboko w głąb ciała i pobudzając procesy samo zdrowienia w problemowych obszarach organizmu. W podłogę wbudowaliśmy karbonowe maty podczerwieni dzięki którym nawet w nie rozgrzanym całkiem wnętrzu urządzenia natychmiast mamy efekt ciepłych stóp.

RELAKS PRZY ULUBIONEJ MUZYCE

• Sterowanie z wewnątrz kabiny
• Zestaw audio, MP3 i WMA, Wejście USB / AUX i obsługa kart SD
• 2 głośniki stereo
• Opcjonalnie pilot zdalnego sterowania


KOLOROTERAPIA

• Stymulacja dobrego samopoczucie poprzez kolory
• 5 różnych programów
• Nowoczesna technologia LED


AROMATERAPIA

Olejki eteryczne zadziwiają wszechstronnością działania.8_gr
• Leczą infekcje dróg oddechowych
• pomagają w kłopotach gastrycznych
• działają dezynfekująco i aseptycznie na skórę
• odświeżają
• poprawiają samopoczucie
• łagodza bóle mięśni, migreny
•uspokajają, eliminują stres


REFLEXOTERAPIA CIEPŁYMI OBSYDIANAMI

• Polerowane czarne Obsydiany z kalifornijskich gór
• Podgrzewanie karbonową matą podczerwieni
• Regeneracja organizmu poprzez stymulacje
receptorów w stopachOPARCIE ERGONOMICZNE

• Odciąża kręgosłupoparcie
• Zapewnia ergonomiczną pozycję siedzenia
• Komfort przy dłuższych seansach w saunie
• Do czytania i relaksu w pozycji półleżącej
• Łatwe w pielęgnacji

OLEJKI ETERYCZNE

Olejki eteryczne zadziwiają wszechstronnością działania. Leczą infekcje dróg oddechowych - działają wykrztuśnie, przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo i przeciwzapalnie. Pomagają w kłopotach gastrycznych. Działają dezynfekująco i aseptycznie na skórę, pobudzają jej ukrwienie, odświeżają. Wiele zapachów roślinnych skutecznie poprawia samopoczucie, łagodzi bóle mięśni, migreny uspokaja, eliminuje stres i łagodzi nerwice. Idealne w połączeniu z infraterapią! W recepcji można kupić buteleczkę w cenie 35zł.W naszej ofercie fitness

Rowery i mapy z trasami

Ping Pong

Bramka i pasy TRX

Aktualności o Villi Antica   zawsze znajdą Państwo na naszych kontach społecznościowych.

Atrakcje Kudowy-Zdrój dla dzieci i dorosłych można znaleźć  szukając #CzekamyNaWasWKudowie


Villa Antica  Kudowa-Zdrój

Pensjonaty Spa w centrum Kudowy Zdrój

Atrakcje Turystyczne Kudowy są na wyciągnięcie ręki!

Pensjonat Kudowa Zdroj Pensjonaty Spa Kudowa Hotele Wille Noclegi dla grup wycieczki integracyjne wakacje majowka wielkanoc boze cialo jesien