BikeParki

#KrólestwoRowerowe

Rozpoczyna się nowa, ekscytująca era rozwoju bike parków. Dziś bikeparki powstają w atrakcyjnych, łatwo dostępnych lokalizacjach, a gminy finansują je na równi z innymi rodzajami obiektów rekreacyjnych. Ale czym właściwie jest bike park?

Jeśli poprosisz 10 różnych rowerzystów górskich o napisanie definicji „parku rowerowego”, otrzymasz 10 różnych definicji.

Nowoczesne parki rowerowe są zaprojektowane tak, aby odpowiadać na każdym poziomie umiejętności, z wystarczającą różnorodnością, aby jeźdźcy wracali przez lata. Dobrze przemyślane plany konserwacji i regularnych ulepszeń zapewniają, że parki te będą atrakcyjne i przyjemne w jeździe na dłuższą metę.

Ofertę tras rowerowych na ziemi kłodzkiej wzbogacają bikeparki zlokalizowane w stacjach narciarskich Czarna Góra i Zieleniec. To specjalnie przygotowane trasy zjazdowe, które urozmaicone są przeszkodami, jak np. skocznie, o różnym stopniu trudności.

Family Bike Park Zieleniec

Na stokach Gryglówki i Nartoramy powstały trasy rowerowe - Family Bike Park Zieleniec

Do dyspozycji są 4 trasy o zróżnicowanym poziomie trudności. Trasy zostały zaplanowane tak by można było z nich korzystać całymi rodzinami. Trasy będą do Waszej dyspozycji w godzinach pracy kolei Gryglówka, która będzie wywozić rowerzystów na górę. Bezpośrednio przy kolei dostępna jest wypożyczalnia rowerów, serwis rowerowy oraz bar z przekąskami 

5 tras o długości ok 9 km:

Trasa SZTOS – 1,9 km - to łagodna trasa, którą polecamy dla początkujących oraz na rozgrzewkę. Nazwa Sztos nie wzięła się z przypadku – podczas zjazdu będziecie mogli podziwiać „sztos widoki”.

Sztos
https://mapy.cz/s/pomotuzobu

Pętla Widokowa
https://mapy.cz/s/foserudana

Trasa PATATAJ – 1,8 km - rodem z rodeo, ta trasa może Was zaskoczyć, przeszkody jakie znajdziecie na tej trasie to muldy i rollery.

https://mapy.cz/s/cemulukero

Trasa ZIG ZAG – 2,7km - leśna trasa pozwoli wam mknąć zygzakiem między drzewami. Trasa łączy się z trasą PATATAJ

https://mapy.cz/s/dobaleleju


Trasa BOM-BEL – 2,6km - roztacza się przez las, a cechą charakterystyczną tej trasy są długie odcinki prostych.

 

Family Bike Park Zieleniec na YouTube

Sami zobaczcie jak wyglada Family Bike Park Zieleniec