Kudowskie Królestwo Rowerowe

 

Witaj w królestwie. Kudowa Zdrój stała się jednym z ciekawszych punktów na rowerowej mapie Polski. Szukasz adrenaliny? Odwiedź singletracki czy pumptruck. Enduro to twój sport? Przywieź energię, bo mamy setki kilometrów tras. Lubisz jeździć rodzinne i spokojnie, przy okazji zwiedzając? Takie trasy też mamy.

Tras rowerowych jest na tyle, że każdy znajdzie coś dla siebie. Trasy rowerowe są bardzo zróżnicowane pod względem trudności, a także odległości jaką trzeba pokonać.  

Nie masz roweru, nie ma problemu. Specjalistyczne wypożyczalnie, otwarte 7 dni w tygodniu zajmą się Tobą jak królem. Wypożyczysz dowolny rodzaj roweru, z całym sprzętem, nawet z kamerą GoPro. 

Śmiało można powiedzieć, że u nas naprawdę dużo się dzieje.  Wyszliśmy Wam na naprzeciw  i stworzyliśmy tą stronę, abyście mogli zobaczyć i przekonać się jakim królestwem rowerowym jest Kudowa Zdrój.


#KrólestwoRowerowe


Nasze Królestwo Rowerowe

MTB - Single Track Glacensis

Trasy lokalne

Pumptrack Kudowa

Miasteczko rowerowe Nachod

Mini pumptrack, uliczki, plac zabaw i fajna kawiarnia

Bike parki 

MTB - Lekcje dla dzieci i dorosłych

Wypożyczalnie i sklepy rowerowe

Potrzebujesz inspiracji?

Na naszym kanale YouTube znajdziecie listę super filmów rowerowych nawiązujących do naszego królestwa rowerowego. Są tam filmy o trasach rowerowych wokół Kudowy, ale także filmy o jeździe na rowerze, o dbaniu o rower czy o korzyściach zdrowotnych jazdy na rowerze. Zapraszamy do obejrzenia!
Poniżej linki do jednych z naszych ulubionych filmów na YouTube:

Trenuj z Mają

Nasza Olimpijka pokaże wam jak poprawnie jeździć na rowerze. W kilku odcinkach bardzo ciekawie opowiada o sporcie i można wiele podpatrzyć. Filmy niedługie, ale treściwe i kręcone w lesie - także bardzo relaksujące tło!

Fajne filmy rowerowe z Kudowy

I na koniec: rower to zdrowie!

 Nie zapomnij o tym!


Regularna aktywność fizyczna może pomóc uchronić Cię przed poważnymi chorobami, takimi jak otyłość, choroby serca, nowotwory, choroby psychiczne, cukrzyca i zapalenie stawów. Regularna jazda na rowerze to jeden z najlepszych sposobów na zmniejszenie ryzyka wystąpienia problemów zdrowotnych związanych z siedzącym trybem życia.

Jazda na rowerze to zdrowe, mało obciążające ćwiczenie, z którego mogą korzystać ludzie w każdym wieku, od małych dzieci po osoby starsze. Jest też fajny, tani i przyjazny dla środowiska.

Jazda do pracy lub do sklepu to jeden z najbardziej efektywnych czasowo sposobów łączenia regularnych ćwiczeń z codzienną rutyną. Szacuje się, że codziennie na rowerach jeździ miliard ludzi – w celach transportowych, rekreacyjnych i sportowych.

Osiągnięcie ogólnej poprawy stanu zdrowia zajmuje tylko dwie do czterech godzin tygodniowo. Kolarstwo to:

Niski wpływ – powoduje mniejsze obciążenie i kontuzje niż większość innych form ćwiczeń.

Dobry trening mięśni – jazda na rowerze wykorzystuje wszystkie główne grupy mięśni podczas pedałowania.

Łatwość– w przeciwieństwie do niektórych innych sportów, jazda na rowerze nie wymaga wysokich umiejętności fizycznych. Większość ludzi wie, jak jeździć na rowerze, a kiedy się nauczysz, nie zapomnisz.

Dobre dla siły i wytrzymałości – jazda na rowerze zwiększa wytrzymałość, siłę i wydolność tlenową.

Tak intensywnie, jak chcesz – jazda na rowerze może być początkowo wykonywana z bardzo niską intensywnością, jeśli dochodzi do siebie po kontuzji lub chorobie, ale można ją rozbudować do wymagającego treningu fizycznego.

Świetny sposób na zadbanie o formę — przygoda i zamieszanie, jakie daje zjeżdżanie ze wzgórz i przebywanie na świeżym powietrzu, oznacza większe prawdopodobieństwo, że będziesz kontynuować regularną jazdę na rowerze w porównaniu z innymi aktywnościami fizycznymi, które sprawiają, że przebywasz w domu lub wymagają specjalnych czasów lub miejsc (jak zajęcia na siłowni).

Efektywny czasowo – jako środek transportu jazda na rowerze zastępuje siedzący czas spędzony na prowadzeniu auta lub korzystaniu z tramwajów, pociągów lub autobusów zdrowymi ćwiczeniami.


Królestwo Rowerowe - Czas na Was!

Oznacz nas na Facebooku lub Instagramie 
#KrólestwoRowerowe lub #VillaAnticaKudowa

Najładniejsze, najciekawsze czy najśmieszniejsze zdjęcia czy rolki będziemy publikować poniżej! Zapraszamy do udziału - pokaż nam co Ty potrafisz, a my pokażemy innym!

Królestwo Rowerowe
Kudowa Zdrój

Villa Antica  Kudowa-Zdrój
Królestwo Rowerowe
Atrakcje turystyczne Kudowy i Gór Stołowych na wyciągnięcie ręki

Pensjonat Kudowa Zdroj Pensjonaty Spa Kudowa Hotele Wille Noclegi dla grup wycieczki integracyjne wakacje majowka wielkanoc boze cialo jesien