Akceptujemy Bon Turystyczny
(tylko przy rezerwacjach bezpośrednich)

Villa Antica otrzymała
Certyfikat Dobrych Praktyk
Polskiej Organizacji Turystycznej

“Przedsiębiorcom, którzy będą realizować program Polski Bon Turystyczny według wysokich standardów, zostanie przyznany Certyfikat Dobrych Praktyk, który będzie promował Podmioty turystyczne, realizujące usługi turystyczne przy zachowaniu najwyższych norm bezpieczeństwa i jakości.


Certyfikacja Podmiotów Turystycznych – to projekt stworzony w trosce o utrzymanie wysokiej jakości usług turystycznych i gwarancji spokojnego wypoczynku!”

Aby otrzymać certifikat, zespół Villi Antica musiał wykazać inspektorom:
- wachlarz udogodnień dla dzieci: łóżeczka, przewijaki, atrakcje dla dzieci, kąciki i place zabaw, ogród, itp
pozytywną współpracę z touroperatorami i innymi podmiotami turystycznymi, takimi jak właściciele atrakcji turystycznych
- najwyższy standard higieny, nie tylko w walce przeciwko pandemii COVID-19

Znajdą nas Państwo na stronie POT https://certyfikat.pot.gov.pl/katalog-podmiotow

Dlaczego warto wykorzystać bon turystyczny w Kudowie

Kudowa Zdrój jest idealnym miejscem na rodzinny wypoczynek. Baśniowe położenie to tylko jedna z wielu zalet miasta. Kudowa Zdrój to przede wszystkim raj dla dzieci. Magiczne Góry Stołowe, tło ekranizacji powieści z Narnii, Park Zdrojowy wolny od aut, parki linowe, muzea, skanem, trasy rowerowe, basen, liczne kawiarnie i restauracje - to tylko niektóre z atrakcji Kudowy.

U nas w Antice, do dyspozycji gości oddajemy:
- salę bilardową
- kącik xbox
- mini golf
- ogród
- Ping pong
- kącik zabaw w restauracji
- piłlarzyki
- gry planszowe
- zimą: sanki

Dla maluszków:
- łóżeczka turystyczne
- przewijaki
- krzesełka do karmienia

Bon Turystyczny

Termin zakończenia płatności bonem turystycznym za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce to 30 września 2022 r.

Aby skorzystać z bonu turystycznego, wystarczy mieć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Trzeba też aktywować bon - pobierz instrukcję poniżej. Można to zrobić w dowolnym momencie, np. na kilka dni przed planowanym wypoczynkiem.

Bon jest dostępny na profilu PUE ZUS osoby uprawnionej.

Co musisz zrobić, aby skorzystać z bonu?

Aby skorzystać ze świadczenia w formie bonu, musisz:

Ważne!

  • Nie musisz składać wniosku o świadczenie w formie bonu.
Co zyskasz?

  • Świadczenie w formie bonu o wartości 500 zł na każde dziecko.
  • Dodatkowe świadczenie w formie bonu o wartości 500 zł na dziecko niepełnosprawne.
  • Jeśli zgodnie z orzeczeniem sądu opiekujesz się dzieckiem na przemian z drugim rodzicem (z którym rozwiodłeś się, żyjesz w separacji lub rozłączeniu) w porównywalnych i powtarzających się okresach, to każdemu z Was przysługuje świadczenie w formie bonu w wysokości 250 zł. Jeśli wychowujesz na przemian z drugim rodzicem dziecko niepełnosprawne, każdemu z Was przysługuje świadczenie w formie bonu w wysokości 250 zł oraz dodatkowe świadczenie w formie bonu w wysokości 250 zl

Za co i kiedy zapłacisz bonem?

Bonem zapłacisz za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane w Polsce przez przedsiębiorców turystycznych oraz organizacje pożytku publicznego wpisane na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną (POT). Aktualna lista podmiotów, w których można skorzystać z bonu jest na stronach: www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl, www.polska.travel.

Bonem możesz zapłacić  do 30 września 2022 r. Jeśli do tego dnia zapłacisz za usługę za pomocą bonu, możesz z niej skorzystać po tym terminie.

Bonu nie możesz wymienić na gotówkę, inne środki płatnicze albo inne środki wymiany.

Na bonie na Twoim profilu na PUE ZUS będzie kwota świadczenia, którą możesz wykorzystać. Za pomocą bonu możesz płacić wielokrotnie, aż wyczerpiesz kwotę


W jaki sposób zapłacisz bonem?

Gdy aktywujesz bon na PUE ZUS, otrzymasz e-mailem kod obsługi płatności (znajdziesz go również na PUE ZUS w zakładce [Polski Bon Turystyczny] > [Mój Bon]). Ten kod podasz, gdy będziesz płacić za usługi (np. w recepcji hotelu). Następnie otrzymasz esemesem kod potwierdzający płatność. Musisz go podać osobie przyjmującej płatność.

Ważne!

Jeśli pomylisz się i podasz błędny kod obsługi płatności, osoba przyjmująca płatność może ponownie go wpisać.
Jeśli pomylisz się i podasz błędny kod potwierdzający płatność bonem (ten, który dostaniesz esemesem), płatność będzie anulowana. Musisz wtedy ponownie podać kod obsługi płatności (z e-maila lub z PUE ZUS), a następnie nowy kod potwierdzający, który otrzymasz esemesem.
Jeśli usługa, za którą płacisz bonem przekracza jego wartość, to brakującą część możesz zapłać gotówką, kartą lub przelewem.
Stan wykorzystania środków z bonu możesz sprawdzić na PUE ZUS.


Gdzie otrzymasz pomoc w sprawie bonu?
  • Pod numerem telefonu 22 11 22 111(codziennie w godzinach 7.00-20.00).
  • Pytania możesz też wysyłać na adres e-mailowy bon@zus.pl.
  • Informację o wnioskach złożonych do Polskiej Organizacji Turystycznej o ustalenie prawa do świadczenia w formie bonu oraz o ustalenie prawa do dodatkowego świadczenia w formie bonu możesz uzyskać tylko pod numerem telefonu 12 323 00 90 lub 800 808 500 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00).


W razie wątpliwości, zachęcamy do kontaktu z infolinią Polski Bon Turystyczny pod nr. tel. 22 11 22 111 (codziennie w godzinach 7.00-20.00).Instrukcja aktywacji bonu turystycznego
prev next

Może Cię zainspiruje:

Krótki filmik jak 7 latek przeczytał, przeżył i zobaczył Narnię podczas weekendu w Antice.


https://youtube.com/shorts/ZhwZg2AXffk?feature=share

Atrakcje Kudowy dla dzieci

W zakładce Czekamy Na Was w Kudowie opisujemy mnóstwo atrakcji, a te najfajniejsze dla dzieci zebraliśmy tutaj:

https://www.anticakudowa.pl/atrakcje-turystyczne-kudowa-zdrój-dla-dzieci

#CzekamyNaWasWKudowie #AktywnaKudowa #RodzinnaKudowa #KudowaZdrój

Villa Antica Kudowa-Zdrój
Atrakcje turystyczne Kudowy i Gór Stołowych na wyciągnięcie ręki

Pensjonat Kudowa Zdroj Pensjonaty Spa Kudowa Hotele Wille Noclegi dla grup wycieczki integracyjne wakacje majowka wielkanoc boze cialo jesien