Atrakcje Kudowy-Zdrój, Gór Stołowych i okolic

Broumovskie ściany

Miasto skalne, dziwaczne grzyby kamienne, wspaniałe widoki i związana z licznymi legendami kaplica barokowa – oto właśnie Broumowskie Ściany!

Broumovské stěny wznoszą się w północno-wschodnich Czechach, na Wyżynie Broumowskiej między miejscowościami Police nad Metují i ​​Broumovem. Zalesiony grzbiet o długości około 12 km rozciąga się od Honský špák (652 m n.p.m.) do siodła granicznego pod Hejšoviną. Charakterystyczny asymetryczny grzbiet skalny (kuesta) ma miejscami tylko kilka metrów szerokości. Broumovské stěny są popularne ze względu na swoje formacje skalne, wąwozy, widoki, a przede wszystkim spokój. W 1956 roku ten piaskowcowy relief o powierzchni 638 ha został uznany za Narodowy Rezerwat Przyrody.  

Obszar jest bardzo duży i  utworzony jest z pięknych okazów piaskowcowych skał, głębokich wąwozów, przesmyków, pięknych punktów widokowych i bogatych lasów. Wyjątkowym miejscem są tak zwane Slavenské hřiby, które można zobaczyć w lesie nad miejscowością Slavný. Otrzymały swoją formę - formę grzybów skalnych - przez nierównomierną erozję skalną.

Poszukiwanym celem wycieczek jest także barokowa kaplica i drewniana chata Hvězda. W pobliżu miejscowości Slavný znajdują się tak zwane grzyby skalne.


Około 40 minut autem od Antici

Wycieczkę można połączyć ze zwiedzaniem klasztoru benedyńskiego w Broumovie ***

Interesujące? Zapraszamy na profil "Czekamy Na Was W Kudowie" na portalu Facebook gdzie znajdą Państwo więcej informacji na temat naszej okolicy

https://www.facebook.com/CzekamyNaWasWKudowie/
instagram: @CzekamyNaWasWKudowie

prev next

#CzekamyNaWasWKudowie #AktywnaKudowa #RodzinnaKudowa #KudowaZdrój

Villa Antica & Villa Elizabeth Kudowa-Zdrój
Najlepsze atrakcje turystyczne Kudowy na wyciągnięcie ręki

Pensjonat Kudowa Zdroj Pensjonaty Spa Kudowa Hotele Wille Noclegi dla grup wycieczki integracyjne wakacje majowka wielkanoc boze cialo jesien