Atrakcje Kudowy-Zdrój, Gór Stołowych i okolic

Ekologiczna Aronia - Eko Ar

Na naszych pięknych, zdrowych terenach, na zboczach Gór Orlickich, rośnie sobie aż 40,000 krzewów aronii. Z ogromną czułością doglądają ich właściciele gospodarstwa rodzina Lech, robią to już od 1992 r. w miejscu niezwykłym, wśród rozległych łąk, lasów, czystych strumieni i pośród własnej plantacji krzewów aroniowych. To prawdziwi pasjonaci, którzy po studiach porzucili miasto i na dobre oddali się agroturystyce.

Aronia ma w sobie tyle cennych witamin i minerałów, że naukowcynazwali ją cudem natury. Badania wykazały, że regularne spożywanie tych owoców wzmacnia odporność, oczyszcza organizm oraz łagodzi stany zapalne, przeciwdziała chorobom nowotworowym. Przetwory z aronii pomagają także obniżyć ciśnienie krwi oraz poziom złego cholesterolu.

Gospodarstwo Eko Ar, w rozwinięciu Ekologiczna Aronia, to rodzinna firma, zajmująca się przetwarzaniem i propagowaniem owoców aronii, a także sprzedażą produktów z tych owoców.
Surowiec uzyskują z własnego gospodarstwa z blisko 20 -sto hektarowej plantacji.
Malowniczy, górski teren jest wprost stworzony do ekologicznej uprawy, owoce są zbierane ręcznie i przetwarzane w niewielkich przetwórniach. Wśród produktów znajdą Państwo m.in. „Sok z aronii 100 %” – intensywny, cierpki, bez dodatków – zalecany przy wielu schorzeniach (w tym nadciśnieniu, cukrzycy, miażdżycy) oraz „Tercet zdrowia” – sok, syrop i herbatkę z owoców aronii i rokitnika, których połączenie to prawdziwa bomba witaminowa – są źródłem całego wachlarza mikro i makroelementów, witamin oraz antyoksydantów. Ofertę uzupełniają susze, dżemy, syropy, a także słodycze, jak aronia w czekoladzie.

Gdzie można te produkty kupić? „Nasza zasada promocji polega na tym, że ktokolwiek do nas przyjedzie jest sadzany za stołem i degustuje, słuchając opowieści o aronii. Nie szczędzimy czasu przeznaczonego na informowanie klientów o zaletach aronii. Tak zainwestowany czas szybko nam się zwraca. Najprzyjemniej jest, gdy przyjeżdżają do nas turyści z listą zakupów, którą dostali od znajomych polecających nasze produkty. Poczta pantoflowa okazuje się tutaj najlepszym i najbardziej skutecznym sposobem reklamy. Jeśli ktoś znajomy poleci produkt, to jest to bardziej przekonujące.
Dlatego nie chcemy naszych produktów wystawiać w dużych sklepach, gdzieś w Polsce. Mamy niedużą produkcję, ale chcemy ją sprzedawać u siebie, tak by wszyscy o nas wiedzieli – to nasza filozofia. Bo aronia daje nam siłę i zapał.”

adres: Jarków 9. godziny otwarcia: 9:00-18:00

Krótki film z naszej wizyty

Pani Ania nie dała nam wyjść! O wszystkim opowiedziała, pochwaliła się, kazała wszystko posmakować. Powtarzała, że mamy się nie spieszyć, w końcu jesreśmy na urlopie! Wysłała nas na obowiązkowy spacer „za domem” gdzie mogliśmy poczuć górski wiatr na twarzy i zobaczyć tysiące krzaczków aronii. Piękna pani, piękne miejsce, piękne wspomnienia. 

prev next

Villa Antica Kudowa-Zdrój
Atrakcje turystyczne Kudowy i Gór Stołowych na wyciągnięcie ręki

Atrakcje Kudowy, atrakcje turystyczne kudowy, kudowa zdrój atrakcje, atrakcje w Kudowie, atrakcje dla dzieci w Kudowie, atrakcje dla dzieci kudowa, atrakcje turystyczne Kudowa Zdrój, atrakcje dla grup Kudowa