MTB Enduro

1–5.07.2022 Teplice nad Metuji


#KrólestwoRowerowe
 
MTB Trilogy to wyścig etapowy kolarstwa górskiego i enduro. Trasa prowadzi zawodników w unikatową przyrodę regionu Broumovsko na czesko-polskiej granicy. Centrum wyścigu to miasteczko Teplice nad Metují. Wszystkie etapy tutaj startują i kończą. Zawody składają się z prologu i czterech zupełnie odmiennych etapów. Cechą wyróżniającą wszystkie etapy jest wymagający profil toru oraz teren z wieloma kilometrami singletracków i minimalnymi, gładkimi odcinkami nawierzchni. Od tego roku pięciodniowa Trylogia MTB to wyzwanie dla wszystkich prawdziwych rowerzystów, którzy nie boją się wyjść ze strefy komfortu i chcą zostać przetestowani we wszystkich aspektach.

Na każdym etapie odbędzie się dziesięć testów specjalnych (ST) do wyścigu enduro. Prolog (ze startem interwałowym) prowadzi zawodników przez lasy w Teplicach nad Metují. Masowy start jest typowy dla pozostałych etapów.
W I etapie – The Best of Sudety – zawodnicy testują najlepszych z legendarnego czeskiego maratonu rowerowego Ralley Sudety. Wiele metrów wysokości na stromych wzgórzach starych wulkanów i tunel kolejowy o długości 385 m czekają na zawodników II etapu - Kleine Alpen. III etap – Vrani hory – prowadzi rowerzystów do granicy Karkonoszy. Rowerzyści mogą podziwiać wspaniałe widoki na najwyższą czeską górę Śnieżkę i fantastyczną panoramę.​ A ostatni etap – Trutnov Trails – zabierze zawodników na surową kanadyjską przejażdżkę rowerową po lokalnym single-tracku – Trutnov Trails, który przetestuje ich nie tylko technicznie, ale także fizycznie.