Atrakcje Kudowy-Zdrój, Gór Stołowych i okolic

Najepsze gry planszowe i rodzinne na wakacje i urlop

Które gry wybrać na wakacje?  Na rynku jest tyle różnych gier, że nawet nie wiadomo co wybrać. Dlatego my przygotowaliśmy dla was listę gier, które napewno umilą Wam wieczory u nas czy u was :-)  Cała lista jest dostępna u nas w recepcji, a do tego jeszcze więcej gier! Czasami śmiejemy się, że mamy więcej gier niż w księganiach! 
Poniższe planśzówki czy gry karciane dobraliśmy dla różnych grup wiekowych oraz ilości graczy. Wszystkie dostępne są w bardzo przystępnych cenach na Allegro i wszystkie można kupić nie płacą za przesyłkę w programie Allegro Smart. 

1,2,3 Szukaj

Gra rodzinna / dla dzieci
Wiek: od 6 lat

Liczba graczy: 2-8 graczy
Czas gry: około 15 minut
To wesoła gra rodzinna, w której liczy się dobra pamięć i spostrzegawczość. Gdzie się ukrył koń? Dokąd zwiała krowa? Czy prosiak schował się za drzewem? Na stole rozkładane są figurki zwierząt. Wszyscy zamykają oczy oprócz jednej osoby, która chowa lub przemieszcza zwierzaka. Kto odgadnie, co się zmieniło na stole, zdobywa punkt. Celem jest poprawne rozpoznawanie położenia figurek przedstawiających zwierzęta gospodarskie.  Gra zapewnia mnóstwo śmiechu i radości. Ćwiczy pamięć, spostrzegawczość i uwagę. Pomimo tego, że gra przeznaczona jest dla 2-8 graczy w wieku 6-106 lat, jej reguły z łatwością można dostosować tak, by i co sprytniejszy 3-latek był zadowolony.

Czy wiesz, który to zwierz?

Gra karciana / dzieci
Wiek: od 3 lat
Liczba graczy: 2-6 osób
Czas gry: około 20 minut


CZY WIESZ KTÓRY ZWIERZ... ma skrzydła? Który jest ssakiem? A który opiekuje się swoim potomstwem? Jeżeli nie, to dzięki tej grze szybko się dowiesz! Odsłoń kartę, przeczytaj zagadkę i znajdź właściwe zwierzaki zanim uczynią to Twoi rywale. Jeżeli zbierzesz ich najwięcej, wygrywasz rundę. Aż 3 warianty rozgrywki pozwalają na rozgrywkę zarówno najmłodszym, jak i dorosłym graczom. Podczas rozgrywki poznasz też nazwy zwierząt w innych językach: po angielsku, niemiecku, francusku, włosku oraz po łacinie!

CZY WIESZ KTÓRY ZWIERZ... to seria aż czterech gier. Wszystkie można traktować jako samodzielne tytuły, lecz części Świat, Europa oraz Afryka i Azja można także ze sobą łączyć.


Dobble zwierzaki

Gra rodzinna / towarzyska
Wiek: od 6 lat
Liczba graczy: 2-8 graczy
Czas gry: 5-15 minut
Podstawowa zasada gry to znalezienie jak najszybciej zwierzątka, które łączy dwie karty. To samo zwierzątko na dwóch kartach zawsze jest tylko jedno, o czym należy pamiętać i w to nie wątpić (bo nie raz się zdarza, że nijak nie można go zauważyć ;) )

Rozgrywka jest bardzo szybka, emocjonująca, przy stole dużo się dzieje, każdy krzyczy starając się jakoś nazwać pasujące obrazki i być przy tym szybszym od innych graczy.

Można grać na 5 rożnych sposobów.


Słówka

Gra towarzyska

Liczba graczy: 2-4
Wiek: od 8 lat
Czas gry: około 30 minut

Gracze losują literki, umieszczone na sześciokątnych żetonach. Następnie tworzą z nich słowa, układając je na planszy. Gracz, który otoczy literkami pole bonusowe, zdobywa dodatkowe punkty! Dwie różne plansze i dwa warianty gry – można skracać lub wydłużać rozgrywkę!Halli Galli

Gra imprezowa /rodzinnaLiczba graczy: 2-6 osób
Wiek: od 6 lat
Czas gry: około 15 minut

Śliwki, truskawki, banany i limonki – to nie tylko pyszne składniki na sałatkę owocową, ale również elementy gry "Halli Galli".

Gracze kolejno odwracają kartę, czekając aż na stole pojawi się dokładnie 5 owoców tego samego rodzaju. Cała zabawa polega na tym, by dostrzec wymarzony układ jak najszybciej i zadzwonić dzwonkiem. Pierwszy gracz, któremu się to uda, zdobywa wszystkie stosy odkrytych kart.

Kto to zrobił

Gra karciana

Liczba graczy: 3-6 osób
Wiek: od 6 lat
Czas gry: 15 minut
Kto to zrobił? to dynamiczna i bardzo prosta karcianka, w której liczy się refleks, szybkość reakcji i zapamiętywanie. Cała sprawa dotyczy kupy, którą jakieś zwierzątko zrobiło na środku salonu. Poszukiwania winnego trwają i choć wiesz, że to nie jest sprawka Twojego pupila, jednego możesz być pewien - pozostali gracze z pewnością będą próbowali go obwinić, żeby zrzucić winę ze swoich podopiecznych. Aby wygrać, musisz udowodnić niewinność 6 swoich zwierzaków, pozbywając się wszystkich swoich kart. Znajdź jak najszybciej kartę zwierzaka identycznego z tą na stole, wyłóż ją, a następnie zrzuć winę na kolejne zwierzątko. Zależy Ci na dobrym imieniu Twoich podopiecznych, dlatego musisz działać szybko, pamiętając jednocześnie, które zwierzaki udowodniły już swoją niewinność. Na koniec każdej rundy właściciel winnego zwierzaka otrzymuje żeton kupy. Osoba, która pod koniec gry będzie miała ich najmniej - wygrywa. Dzięki prostym zasadom i niezależności językowej, Kto to zrobił? jest grą niesamowicie uniwersalną, odpowiednią na początek, ale także jako przerywnik między cięższymi tytułami.Lato z komarami

Gra karciana
Liczba graczy: 2-6 osób
Wiek: od 7 lat
Czas gry: około 15 minut

Wyślij komary na wakacje!

Niech kąpią się w Bałtyku lub zbierają grzyby, byle tylko nie bzyczały już nad uchem.

Gracze zagrywają karty na wspólny stos, pozbywając się komarów z ręki. Muszą decydować, jaką kartę zagrać i kiedy spasować, by na koniec rundy mieć jak najmniej karnych punktów.

Gra toczy się w szybkim tempie, a jednym sprytnym ruchem można zaskoczyć swoich rywali.Ubongo 

Gra karciana

Liczba graczy: 2-4 graczy

Wiek: od 8 lat

Czas gry: około 10 minut


Każdy gracz otrzymuje 9 kart z różnymi kształtami. Gracze jednocześnie i jak najszybciej wykładają karty na stół, dopasowując pokazane na nich kształty. Kto najszybciej ułoży swoją łamigłówkę, woła "Ubongo!" i zdobywa punkty.

Założysz się?

Gra towarzyska / plasznowa

Wiek: od 8 lat 

Liczba graczy: 2-4 graczy
Czas gry: około 45 minut

Założysz się” to jedna z niewielu gier bazujących nie tylko na wysiłku umysłowym, ale również fizycznym.  Czas jest uzależniony od nas i zakładany z góry.

Założysz się, że to zrobię?

W tej zabawnej grze rodzinnej wykonujesz różne zadania lub odpowiadasz na pytania. Inne osoby, w tym czasie, obstawiają Twój sukces lub porażkę. Jeśli odgadną, zdobędą dodatkowe punkty. Twój sukces to także ekstra punkty dla Ciebie!

Założysz się? dzięki swojej interaktywności i zabawnym zadaniom, wciąga tak dorosłych, jak i dzieci. To gra zarówno na długie wieczory w rodzinnym gronie, jak i na szaloną imprezę.


Bananagrams party

Gra towarszystkaLiczba graczy: od 2
Wiek: od 8 lat
Czas gry: 5 minut

Bananagrams Party to imprezowa wersja szybkiej gry słownej, która dzięki płytkom specjalnym wprowadza sporo zamieszania do rozgrywki. Kradzież liter, zamiana miejscami, a nawet niszczenie krzyżówek innych graczy, to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na Was w trakcie rozgrywki. Zdecydowanie najszybsza gra słowna! Podejmij wyzwanie i wykorzystaj wszystkie swoje litery, tworząc z nich krzyżówkę. Ale uważaj, zrób to, zanim wyprzedzą Cię Twoi rywale. Nie potrzebujesz kartki, ołówka, a nawet planszy. Najważniejsze jest jednak, że nie musisz czekać na swoją kolejkę! Często się zdarza, że rozgrywka się kończy, a Wam ciągle jest mało. Proponujemy wówczas grę złożoną z trzech lub pięciu partii.

Pędzące żółwie

Gra planszowaLiczba graczy:
Wiek: od 5 latLiczba graczy: 2-5 graczy
Czas gry: około 20 minut

Pędzące żółwie” to świetna gra planszowa dostarczająca wiele zabawy małym jak i dużym.  Celem gry jest doprowadzenie swojego żółwia do grządki sałaty. Gracze mają do dyspozycji specjalne karty, za pomocą których żółwie przemieszczane są po trasie wyścigu. Podczas rozgrywki gracze często zmuszeni są przemieszczać żółwie należące do innych uczestników zabawy. Żaden z graczy nie wie jednak, jakiego koloru żółwie należą do przeciwników, co gwarantuje wyśmienitą zabawę i wielkie emocje!
Gra ma dwa warianty: prosty dla maluchów, polegający na jak najszybszym dotarciu do celu oraz trudniejszy dla rodziców gdzie trzeba wykazać się strategicznym myśleniem

prev next

#CzekamyNaWasWKudowie #AktywnaKudowa #RodzinnaKudowa #KudowaZdrój

Villa Antica  Kudowa-Zdrój
Najlepsze atrakcje turystyczne Kudowy na wyciągnięcie ręki

Pensjonat Kudowa Zdroj Pensjonaty Spa Kudowa Hotele Wille Noclegi dla grup wycieczki integracyjne wakacje majowka wielkanoc boze cialo jesien