Atrakcje Kudowy-Zdrój, Gór Stołowych i okolic

Najlepsze książki na urlop w naszym rejonie i nie tylko

Najlepsze wakacje kojarzą się nam zawsze z dobrymi książkami. Uwielbiamy zapachy świeżych książek, ekscytujemy się gdy ktoś nam coś dobrego poleci a najbardziej cieszymy się, gdy możemy znaleźć czas na czytanie.  Czytanie uzależnia!  


Poniżej prezentujemy książki, które polecamy na urlop w Kudowie. Znajdziecie tutaj lektury dla dzieci, książki dolnośląskich autorów, kryminały z naszego regionu, idealne książki na uspokojenie i jedną która nie ma z nami nic wspólnego, ale po przeczytaniu jej nie mogliśmy nie dodać jej do naszej listy. 

Wszystkie tytuły poniżej wybraliśmy specjalnie dla Państwa aby umilić Wam pobyt w Kudowie i oczywiście wszystkie te lektury są dostępne w naszej recepcji. 

Opowieści z Narnii

Klasyka literatury dziecięcej.

Opowieść o fantastycznej krainie – Narnii, jaką odkrywa czwórka młodych ludzi. Pełen uroku świat kryje w sobie wiele tajemnic. C.S. Lewis napisał siedem tomów „Opowieści z Narnii”.  Pomimo faktu, że powstały one w latach 50. XX wieku, nie tracą na aktualności i nadal bawią, uczą i inspirują kolejne młode pokolenia czytelników.

Również i dorośli odnajdą w powieści Lewisa mądrości, którymi być może będą chcieli kierować się w życiu. Jak ułożą się losy bohaterów? Czy dobro zatriumfuje nad złem, czy jednak Narnia pogrąży się w ciemności, a jej władca Lew Aslan nie będzie w stanie zażegnać trwającego w krainie kryzysu?

W Antice w recepcji czekają na Państwa dwa komplety Siedmiotomowego zbioru wszystkich części cyklu w barwnych okładkach i miękkiej oprawie i z opaską. Czytelnicy znajdą tutaj części: Lew, Czarownica i stara szafa Książę Kaspian Podróż "Wędrowca do Świtu" Srebrne krzesło Koń i jego chłopiec Siostrzeniec Czarodzieja Ostatnia bitwa.

Wybraliśmy tą książkę ponieważ hollywoodzka adaptacja filmowa była kręcona w naszych własnych Błędnych Skałach!

Mindfulness znaczy Sati

Mindfulness ― świadomie bądź tu i teraz.

W zabieganych, nerwowych, pełnych napięć czasach wielu ludzi poszukuje sposobów radzenia sobie ze stresem, z obniżonym nastrojem, natłokiem myśli, lękiem przed przyszłością, niepokojem związanym z przeszłością, szeroko rozumianym cierpieniem, brakiem satysfakcji czy zagubieniem w pędzie codzienności. Jedną z możliwości jest praktykowanie mindfulness.  Autor, Tomasz Kryszczyński, psycholog i certyfikowany nauczyciel mindfulness, uświadamia, że mindfulness znaczy sati, ale przede wszystkim daje czytelnikom do rąk narzędzia ułatwiające codzienną praktykę. Przez niemal trzydzieści lat zdobywał doświadczenie w wielu miejscach na świecie (między innymi na Sri Lance, w Tajlandii, Indiach, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych), pogłębiając wiedzę i poszerzając umiejętności, którymi teraz dzieli się z czytelnikami. Mindfulness znaczy sati zawiera dwadzieścia pięć ćwiczeń ― praktyk pozwalających rozwijać uważność na co dzień zarówno początkującym, jak i osobom, którym mindfulness jest już znane. Do książki dołączona jest płyta CD z nagraniami medytacji, pomocnymi w praktykowaniu mindfulness. 

Wybraliśmy tą książkę dla Państwa aby mogliście się spełni zrelaksować podczas pobytu u nas i wyjechać z nowymi umiejętnościami.

To nie jest amerykański film

Matka Oliwii została porwana przez nieznanych sprawców. Kiedy wydaje się już, że nie ma szans odnaleźć jej żywej, niespodziewanie wraca do domu. Odmawia współpracy z policją, a o koszmarze, jaki przeszła, świadczą tylko potworne obrażenia na jej ciele. Oliwia jako psychoterapeutka próbuje nakłonić matkę do złożenia zeznań. Nie wie, że sama także jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Brutalny gwałt, rodzinne tajemnice i niewyjaśniona zbrodnia z przeszłości. Najnowsza powieść Nadii Szagdaj to mocny thriller trzymający w napięciu do ostatniej strony. Nie odgadniesz, jak kończy się ta historia...

Autorka, Nadja Szagdaj pochodzi z Dolnego Śląska.

Kolacja z Tiffanym

Komedie romantyczne są do bani – twierdzi Natalia Lisek. Może i racja, ale jej życie zaczyna niepokojąco przypominać jedną z nich. Tu niespodzianka goni niespodziankę, a śmiech walczy ze wzruszeniem! Natalia Lisek pochodzi spod Wrocławia, nosi grube okulary i… hm – delikatnie mówiąc, jest ciut roztrzepana. Właśnie straciła pracę i robi wszystko, by znaleźć nową – a zarazem dowieść rodzicom, że chce żyć po swojemu i świetnie da sobie radę.

Szczęście lubi sprzyjać takim jak ona – jest inteligentna, błyskotliwa, pełna uroku osobistego i nietuzinkowych pomysłów. To wszystko sprawia, że chociaż często wpada w tarapaty, zawsze wychodzi z nich cało! Agnieszka Lingas-Łoniewska, pisarka z naszego Dolnego Śląska, po mistrzowsku prowadzi czytelników przez zawiłą intrygę, bawi, wzrusza i oszałamia!

Zniknięcie Sary

Rok 1911. Prywatna detektyw Klara Schulz dostaje tajemnicze zaproszenie na sesję fotograficzną w Danzig. Mimo sprzeciwu najbliższych lekkomyślnie wyrusza w podróż. Na miejscu okazuje się, że ktoś zastawił na nią pułapkę…. Tymczasem w Breslau znikają bez śladu dwie młode kobiety: Renate, romska robotnica z fabryki mebli, oraz Sara, córka bogatego lekarza. Szybko wychodzi na jaw, że sprawy te łączy więcej, niż mogło się wydawać. Zrozpaczeni opieszałością policji rodzice obu dziewcząt zwracają się po pomoc do detektyw Schulz. Klara jednak wraca z Danzig kompletnie odmieniona…

Wybraliśmy tą propozycję ponieważ autorka jest z naszego regionu a akcja toczy się niedaleko nas. Książka jest świetna

Prawda o sprawie Harry'ego Queberta

Pisarz Marcus Goldman odczuwa niemoc twórczą i nie jest w stanie ukończyć nowej powieści. Wyznaczony termin zbliża się nieubłaganie, kiedy nagle w życiu Marcusa następuje zwrot: jego bliski przyjaciel i nauczyciel, ogólnie szanowany pisarz Harry Quebert, zostaje aresztowany i oskarżony o zabójstwo piętnastoletniej dziewczyny, Noli Kellergan, której szczątki, wraz z maszynopisem powieści Queberta odnaleziono w pobliżu jego domu w miasteczku Aurora. Pod koniec sierpnia 1975 Nola zniknęła bez śladu. Przekonany o niewinności Harry'ego, Marcus rzuca wszystko i jedzie do przyjaciela, by przeprowadzić własne dochodzenie. Pragnąc oczyścić Harry'ego, musi za wszelką cenę odpowiedzieć na trzy pytania: Kto zabił Nolę Kellergan? Co wydarzyło się w Aurorze latem 1975? Jak napisać powieść, która odniesie sukces?
Tą propozycje wybrała dla Państwa szefowa bo jest to jedna z jej ulubionych kryminałów na lato! Pięknie napisana.


Jak uspokoić swoje myśli

Czy zdarza Wam się martwić rzeczami, które jeszcze nie nastąpiły? Albo takimi, które nie tylko jeszcze się nie wydarzyły, ale zapewne nigdy się nie wydarzą? Mózg podsuwa nam milion różnych scenariuszy, z których każdy następny jest coraz bardziej niepokojący. Zaczynamy się stresować i coraz trudniej nam zatrzymać gonitwę myśli. Autorka bestsellerowej i uznanej serii poradników, "antyguru" Sarah Knight uczy nas rozwiązywać problemy, zamiast pogarszać sytuację. Dostarcza wskazówek, sztuczek i technik, które pomogą zapanować nad stresem oraz przejść do likwidowania przyczyn, które go wywołały.
Wybraliśmy dla Państwa tą książkę aby pomóc Państwu uspokoić myśli na urlopie u nas :-)


Żyj przytulnie

Czym jest przytulność? To wszystko, co sprawia, że czujesz się błogo i bezpiecznie. Przytulne życie zależy przede wszystkim od twojego nastawienia, dzięki któremu wnosisz ciepło, miłość, przyjaźń i dobre samopoczucie do swojego domu, pracy i codzienności.  Wprowadź przytulność w każdą sferę swojego życia, korzystając z inspirujących wskazówek Melissy Alvarez i dowiedz się, jak:

  • ocieplić przestrzeń materialną wokół siebie,
  • przywiązywać się bardziej do ludzi, a mniej do przedmiotów,
  • tworzyć i pielęgnować głębokie relacje bez poczucia poświęcania się dla innych,
  • zwolnić tempo i osiągnąć pożądany poziom komfortu,
  • wprowadzić ciepło i empatię do każdej sfery życia.
Tą książkę wybraliśmy dla Państwa bo jest pięknie wydana, ma krótkie rozdziały i pomoże cieszyć się z małych rzeczy.

prev next

Villa Antica Kudowa-Zdrój
Najlepsze atrakcje turystyczne Kudowy na wyciągnięcie ręki

Pensjonat Kudowa Zdroj Pensjonaty Spa Kudowa Hotele Wille Noclegi dla grup wycieczki integracyjne wakacje majowka wielkanoc boze cialo jesien