Atrakcje Kudowy-Zdrój, Gór Stołowych i okolic

Opowieści z Narnii - Błędne Skały

Opowieści z Narnii

Co powiesz na weekend w Krainie Narnii? Zieleń mchów jest tam tak soczysta, że aż razi po oczach. Z ziemi wyrastają skalne zwierzęta, grzyby, maczugi i bramy.  W "Lwie, czarownicy i starej szafie" bardzo dobrze widoczna jest charakterystyczna rzeźba Gór Stołowych oraz labirynt skalny. Reżyser filmu, Andrew Adamson wprost zachwycił się otaczającymi go widokami. Kazał więc dokładnie sfotografować krajobraz, a następnie na tej podstawie odtworzyć wygląd Gór Stołowych w studiu filmowym w Nowej Zelandii. Charakter i wyjątkowość Gór Stołowych tak oczarowały Adamsona, że ten postanowił powrócić tu podczas realizacji kolejnej części "Narnii". W "Księciu Kaspianie" doskonale widoczne są Góry Stołowe wraz z lasami, szczelinami skalnymi i labiryntami. Wszyscy doskonale pamiętamy scenę w której główni bohaterowie: Łucja, Zuzanna, Edmund i Piotr, podróżują z karłem Zuchonem po bajkowej krainie Narnii. To właśnie nasze piękne Góry Stołowe! Także scena w której której Łucja w blasku słońca przebijającego się przez drzewa, przechodzi przez las a po drodze rozstępują się brzozy, powstawała na polanie, przy wylocie labiryntu skalnego.

Klasyka literatury dziecięcej.

Opowieść o fantastycznej krainie – Narnii, jaką odkrywa czwórka młodych ludzi. Pełen uroku świat kryje w sobie wiele tajemnic. C.S. Lewis napisał siedem tomów „Opowieści z Narnii”. Pomimo faktu, że powstały one w latach 50. XX wieku, nie tracą na aktualności i nadal bawią, uczą i inspirują kolejne młode pokolenia czytelników.

Również i dorośli odnajdą w powieści Lewisa mądrości, którymi być może będą chcieli kierować się w życiu. Jak ułożą się losy bohaterów? Czy dobro zatriumfuje nad złem, czy jednak Narnia pogrąży się w ciemności, a jej władca Lew Aslan nie będzie w stanie zażegnać trwającego w krainie kryzysu?

W Antice w recepcji czekają na Państwa dwa komplety Siedmiotomowego zbioru wszystkich części cyklu oraz wszystkie filmy na DVD.


Może Cię zainspiruje:

Krótki filmik jak 7 latek przeczytał, przeżył i zobaczył Narnię podczas weekendu w Antice.


https://youtube.com/shorts/ZhwZg2AXffk?feature=share

prev next

#CzekamyNaWasWKudowie #AktywnaKudowa #RodzinnaKudowa #KudowaZdrój

Villa Antica Kudowa-Zdrój
Atrakcje turystyczne Kudowy i Gór Stołowych na wyciągnięcie ręki

Pensjonat Kudowa Zdroj Pensjonaty Spa Kudowa Hotele Wille Noclegi dla grup wycieczki integracyjne wakacje majowka wielkanoc boze cialo jesien