Atrakcje Kudowy-Zdrój, Gór Stołowych i okolic

Pałac Opocno

Pałac Opočno jest jednym z największych i najcenniejszych zamków renesansowych w Czechach, znany z powodu galerii zawierającej wspaniałą kolekcję malarstwa włoskiego i holenderskiego, unikalnej zbrojowni i bogatych zbiorów bibliotecznych.

Zamek renesansowy położony nad doliną Złotego potoku wzniósł czeski ród szlachecki Trčků z Lípy w drugiej połowie XVI wieku. Załmierzenie budowy rozległego kompleksu z głównym budynkiem pałacowym i trzema piętrami arkadowych lodżii zrealizowano dzięki znacznemu majątkowi rodziny z wielkim rozmachem. Cały kompleks otacza park w stylu angielskim z niewielkimi budynkami w stylu romantycznym.

Park Pałacowy leży na południe od pałacu Opočno. Powstawał on w latach 1806-1820, w stylu ogrodu angielskiego. W dolinie parku znajduje się pawilon chiński, kąpielisko, sztuczne orle gniazdo oraz wiele mostków i innych drobnych budowli.

Rosną tu interesujące i rzadkie gatunki drzew i krzewów, nie brak też romantycznych zakątków ze sztucznymi sadzawkami i wodospadami oraz kilku miejsc zachęcających do przyjemnego wypoczynku na ławeczkach. Zwiedzenie parku i przyjemny spacer to idealne zakończenie zwiedzania pałacu w Opočnie.

około 30 minut autem od Villi Antica

adres: Trčkovo náměstí 1, Opočno, Czechy

www.zamek-opocno.cz

prev next

Villa Antica Kudowa-Zdrój
Atrakcje turystyczne Kudowy i Gór Stołowych na wyciągnięcie ręki

Atrakcje Kudowy, atrakcje turystyczne kudowy, kudowa zdrój atrakcje, atrakcje w Kudowie, atrakcje dla dzieci w Kudowie, atrakcje dla dzieci kudowa, atrakcje turystyczne Kudowa Zdrój, atrakcje dla grup Kudowa