Atrakcje Kudowy-Zdrój, Gór Stołowych i okolic

Jednodniowa wycieczka do Pragi z Kudowy

Praga jest jedną z najpiękniejszych stolic Europy, a jej bogactwo zabytków, muzeów, galerii sztuki znacznie przerasta oczekiwania zwiedzających. Nie bez powodu znajduje się też w pierwszej szóstce najczęściej odwiedzanych miast w Europie. Od naszej Villi Anticaoddalona jest jedynie o 150km. Duża popularność miasta wynika przede wszystkim z bardzo małej ilości zniszczeń po II wojnie światowej, niskich kosztów pobytu w porównaniu do innych miast Europy Zachodniej, kluczowa jest też obecność szybkich połączeń lotniczych i kolejowych z wszystkimi większymi miastami regionu. Zwiedzanie miasta jest dość proste, większość zabytków, muzeów i atrakcji usytuowana jest blisko centrum. W Kudowie Zdrój Biuro Turystyczne Szopen Tour oraz Agencja Turystyczna Sudety organizuje jednodniowe wycieczki do tej pięknej stolicy Czech, a dla naszych Gości oferują specjalne zniżki My natomiast specjalnie dla Was przygotujemy prowianty i to całkowicie za darmo!Wyjazd do Pragi jest ok. godz. 7;40, a powrót do Kudowy ok. godz. 20:00 

Praga to tętniące życiem miasto. Jego malownicze śródmieście skrywa mroczną spuściznę, ale i też prężną przeszłość. Powstała około 870 r. n.e. ta piękna stolica Czech przetrwała liczne przewroty, najazdy, pożary i powodzie. Obecnie jej fascynujące piętrowe kościoły, wąskie uliczki, imponujący zamek na wzgórzu i wysadzane posągami mosty tworzą scenerię miejskiej bajki. Nawet najbardziej wymagający podróżnik nie będzie mógł oprzeć się urokowi tego miasta.

 

Praga była kiedyś ukrytym klejnotem, zaćmiony przez bardziej efektownych sąsiadów z zachodu. Ale miasto nie mogło zbyt długo utrzymywać swoich skarbów w tajemnicy. Obecnie jest rajem dla turystów szukających inspirujących wrażeń w mocno przystępnych cenach. Nawet dzisiaj najważniejsze atrakcje takie jak słynny Most Karola czy zabytkowy Zamek Praski oferują bezpłatny wstęp, a wiele hoteli oferuje pokoje za groszew porównaniu do innych europejskich miast.

„Złote Miasto” czy „Miasto stu wież”, to tylko dwie nazwy, na jakie zasłużyła sobie czeska metropolia,położona nad rzeką Wełtawą. Praga jest głównym celempodróży turystów przybywających do Republiki Czeskiej. Słynie z atrakcyjności zabytków architektury wszystkich stylów, tradycji i gościnności jej mieszkańców i z doskonałego piwa serwowanego w czeskich pubach, a także z niezwykłej mieszanki czeskiej, niemieckiej i żydowskiej kultury. Od 1993 roku historyczne centrum miasta jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Dlamiłośników zabytków Praga jest po prostu rajem. Wspaniałe barokowe pałace w dzielnicy Hradczany łączą siły, tworząc monumentalną bramę do Zamku Praskiego,ze wspaniałą gotycką katedrą św. Wita. Maładzielnica szczyci się mnóstwem kameralnych zakątków i przytulnych restauracji; turyści znajdą tam piękne domy, wspaniałe arystokratyczne pałace i urocze ogrody. Stare Miasto natomiast oferuje zwiedzającym sieć krętych średniowiecznych uliczek fascynującyRynek Starego Miasta. Zwiedzając pozostałości dawnego miasta żydowskiego tzn. jego synagogi, Stary Cmentarz Żydowski czy oglądając bogate zbiory Muzeum Żydowskiego (jednego z najcenniejszych w Europie) z pewnością każdy doświadczy tajemniczej iduchowej atmosfery. Następną atrakcją godną zwiedzenia  jest Most Karola, uznany za najpiękniejszą promenadę w Pradze tętniącą życiem ulicznych artystów i muzyków.

 

Praga to miasto o bardzo wysokich standardach, oferujące zarówno historyczne, jak i nowoczesne sale konferencyjne, obiekty hotelowe, czy restauracje. To piękne miasto z ciekawą historią. Dzięki swojemu położeniu w centrum Europy, zawsze była ważnym skrzyżowaniem szlaków handlowych i kulturalnych. W ciągu swojej tysiącletniej historii stolica Czech zawsze była politycznym, kulturalnym i biznesowym centrum kraju. Praga, często nazywana „Złotą” należy do wyjątkowych architektonicznie miast europejskich, atrakcyjnych dla turystów z całego świata. Odwiedzający mogą podziwiać muzeum architektury europejskiej od czasów romańskich do współczesności.

Dominantą miasta jest Zamek Praski, w którym mieści się gotycka katedra św. Wita, będący od 1087 r. siedzibąprezydenta Czech. Ponadto Praga ma jeden z najstarszych uniwersytetów w Europie- Uniwersytet Karola, który został założony w 1348 r.

Można także zwiedzić miejsca, które są związane z życiem ponad 100 osobistości znanych na całym świecie. Mieszkańcami Pragi byli m.in. król Karol IV, Rudolf II, J. A. Komeński (Komenský), W. A. Mozart, Franz Kafka, A. Einstein, A. Pick, M. Curie-Skłodowski, Madeleine Albright, Václav Havel czy Miloš.

Dzięki szeroko otwartej gospodarce prorynkowej, stabilnemu demokratycznemu rządowi, stabilnej walucie i dobrze znanym umiejętnościom ludzi, kraj ten stwarza doskonałą okazję do zorganizowania konferencji w celu spotkania naukowców i ludzi biznesu z całego świata.

 

Kuchnia czeska nie jest tak znana i wyszukana jak u niektórych jej europejskich sąsiadów, ale to nie czyni jej mniej smaczną. Typowe posiłki składają się głównie z mięsa – i to w dużych ilościach – wraz z sosem i knedlíky (knedle). Ta konfiguracja składa się na jedną z kwintesencji czeskich potraw, svícková, która zawiera również warzywny sos śmietanowy, bitą śmietanę i sos żurawinowy. Ponadto w czeskiej kuchni znajdziemy inne obfite dania, takie jak bramboráky (placki ziemniaczane), które są popularnym jedzeniem ulicznym w sąsiednich krajach. Miłośnicy słodyczy mogą tu znaleźć wyjątkowe czeskie potrawy, takie jak ovocné knedlíky (knedle ze świeżych owoców z twarogiem) i perníky (ciasteczka z piernika). Ale to piwo jest tym, czym naprawdę błyszczy praska kultura.Czechy nazywane są często krajem, w którym pije się najwięcej piwa na świecie i to nie bez powodu – ich piwo jest na najwyższym poziomie. W końcu pilsneryzostały wynalezione zaledwie 60 mil na południowy wschód od Pilzna.


Wycieczka do Pragi - co zawiera

Polecamy wycieczkę Szopen Tour - dla naszych gości wynegocjowaliśmy specjalną zniżkę. Taki opis wycieczki znajdą Państwo na stronie biura podróży Szopen Tour:


Wyjazd  z przystanku autobusowego - ul. 1 Maja 19 w Kudowie-Zdroju o godz. 8:15
Powrót do Kudowy Zdr. na ok. godz. 20:00

UWAGA - tylko z nami zwiedzają Państwo Pragę używając bezpłatnie zestawu Audio Tour Guide - są to słuchawki które zapewniają wysoką jakość zwiedzania, mogą Państwo robić zdjęcia, oddalić się od grupy doskonale słysząc Przewodnika. Trasa turystyczna:

Zwiedzanie zaczynamy ok godz. 11:00 od dziedzińca Placu Hradczańskiego oraz Zamku Praskiego, a w nim pałace i Katedra Św.Wita. Podziwiamy piękną panoramę Pragi. Przejście na małą Stranę, ściana Lennona, ok. godz. 13:30 jest przerwa obiadowa (orientacyjny koszt ok. 250 KĆ). Następnie udajemy się na Most Karola, który jest jedną z najsłynniejszych i najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych miasta. Następnie zapraszamy na spacer krętymi uliczkami Starego Miasta oraz Rynek Staromiejski z ratuszem i zegarem Orloj. Zwiedzanie kończymy na Placu Św. Wacława, gdzie zostawiamy do Państwa dyspozycji czas wolny około 1 h, który można przeznaczyć na zakup pamiątek oraz odpoczynek przy degustacji czeskiego piwa. Wyjazd z Pragi ok godziny 17:30. Autokar odbiera grupę po zakończeniu zwiedzania - nie ponoszą Państwo dodatkowych kosztów metra.

Godziny podane w programie są orientacyjne i mogą ulec zmianie w zależności od długości trwania dojazdu.
Czas pobytu w Pradze wynosi 6,5 h.


Cena: 139 zł./os., dzieci w wieku od 2 do 12 lat - 115 zł., dzieci w wieku do 2 lat - 30 zł. Tylko u nas: zniżka na kartę dużej rodziny oraz dla emerytów i rencistów - 10 % od podanych cen.

W cenę wliczony jest przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem, ubezpieczenie NNW i KL oraz opieka licencjonowanego przewodnika praskiego, nie ma dodatkowych kosztów za bilety wstępu.  Jedynym dodatkowym kosztem są toalety ok. 20 KĆ oraz obiad ok. 250 KĆ.


Dla grup zorganizowanych ceny ustalane są indywidualnie


Villa Antica Kudowa Zdrój: Dlaczego warto wybrać właśnie nas:


 • jesteśmy w zabytkowej części Kudowy Zdrój, w samym centrum miejscowości, kilka kroków od Parku Zdrojowego.
 • rano witamy gości pysznym, urozmaiconym śniadaniem w formie bufetu
 • codziennie zapraszamy naszych gości na popołudniowy bufet kawowy w pięknej Restauracji Antica
 • nasz pensjonat oferuje cały wachlarz atrakcji na dni pogodne, jak i deszczowe (czy zimowe!): sala bilardowa, mini golf (latem), stół do pingponga w ogrodzie, gry planszowe, książki, piłkarzyki, kącik zabaw w restauracji, kijki Nordic Walking
 • mamy duży ogród a w nim: paleniska do grilla, meble ogrodowe, trampolina dla dzieci, betonowy stół do pingponga, mini g
  olf. W centrum Kudowy nie łatwo taki znaleźć!
 • nie mamy kosztów dodatkowych: parking czy łóżeczka oferujemy bezpłatnie
 • za dodatkową opłatą goście mogą skorzystać z jacuzzi solankowego, sauny na podczerwień z panelem solnym bogatym w mikroelementy, sauny.
 • wszystkie pokojowe wyposażone są w odtwarzacz DVD (w recepcji mamy mnóstwo filmów), telewizor, chłodziarkę, czajnik i kubki. Na powitanie wstawiamy saszetki herbaty i kawy, aby po przyjeździe goście od razu poczuli się jak w domu
  .


Życzymy Państwu udanego pobytu w Kudowie Zdrój!


prev next

Villa Antica Kudowa-Zdrój
Atrakcje turystyczne Kudowy i Gór Stołowych na wyciągnięcie ręki

Atrakcje Kudowy, atrakcje turystyczne kudowy, kudowa zdrój atrakcje, atrakcje w Kudowie, atrakcje dla dzieci w Kudowie, atrakcje dla dzieci kudowa, atrakcje turystyczne Kudowa Zdrój, atrakcje dla grup Kudowa