Przedwiośnie w górach

Oferta obowiązuje od 01.03-28.03.24

Pokój 2 osobowy

300zł

 • Do wyboru pokoje z łóżkami pojedynczymi lub łóżkami małżeńskim

Pokój 3 osobowy

360zł

 • Do wyboru łóżka pojedyńcze lub łóżko małżeńskie + pojedyńcze

Pokój 4 osobowy

Od 410zł

 • Cena zależy od wielkości pokoju
 • Możliwość dostawki (opłata za 5 osobę)

Spontan na narty

Gratis - późne wymeldowanie  do 17:00

gratis - czwarty nocleg za darmo

gratis - popołudniowe gofry

gratis - popołudniowy buffet kawowy

oferta na weekend:

24.03-26.03.2023


Oferta dla biegaczy Sztafeta Górska

Gratis - późne wymeldowanie

gratis - czwarty nocleg za darmo

gratis - 30min Sauna na podczerwień

gratis - popołudniowy buffet kawowy

oferta dla

uczestników biegu w kudowie

01-02.04.2023

obowiązuje 29.03-03.04.23


Rower lover

Zniżki do wypożyczalni rowerów

łatwy dojazd do wszystkich tras rowerowych w okolicy

przy min 2 noclegach przed 28.04.2023 kupon warty 20zł do wypożyczalni rowerowej


W górach jest wszystko co kocham

doradzimy ci najlepsze szlaki

można zamówić prowianty

przy min. 2 noclegach pomiedzy 10.02023 - 50% zniżki na seanse saunowe

filmy i książki o krainie Narnii dostępne w recepcji


Ceny są atrakcyjne, ponieważ nie mamy "ukrytych" czy "dodatkowych" kosztów:

BEZ DODATKOWYCH OPŁAT:

 • pysze śniadanie
 • internet bezprzewodowy w każdym pokoju, bezpłatnie
 • parking ogrodzony, zamykany, bezpłatnie
 • zestaw powitalny w pokoju  z kawą i herbatą (czajnik, kubki,  kawa i herbata)
 • dzieci do lat 3 bezpłatnie bez swojego miejsca do spania przy rezerwacjach bezpośrednio u nas (czyli np. przez Booking.com dzieci są pełnopłatne w każdym wieku), łóżeczka turystyczne wypożyczamy bezpłatnie (konieczna wcześniejsza rezerwacja)
NIE MAMY BALKONÓW, ALE MAMY DUŻY OGRÓD, A W NIM:

- leżaki z grubymi poduchami
- 2  miejca do grillowania
- sofy ogrodowe i stoliki
- stól do ping ponga
- trampolina
- mini golf

Jest to idealne miejsce, aby zabrać sobie pyszną kawę z pokoju i wypić ją wśród krzewów, drzew i kwiatów.

ATRAKCJE W WILLI:
- sala bilardowa
- piłkarzyki
- kącik Xbox
- kącik dla dzieci w restauracji - rodzice mogą spokojnie napić się kawy, gdy ich pociechy mogą pobawić się klockami czy autkami.
 
prev next

Propozycje spędzenia czasu w Antice

Zabawki

Zabawki innych są zawsze najlepsze, to wie każdy rodzic! Podczas śniadania, dzieci mają gdzie spędzić czas aby rodzice w spokoju mogli napić się aromatycznej kawy

Piłkarzyki

Zabawa dla dorosłych jak i dla dzieci

Sala bilardowa

Sala jest wyposażona również w odtwarzacz DVD, klocki i zabawki dla dzieci

Mini Golf

Dostępny jest dla gośći Antici  od wiosny do jesieni.

Jest to naprawdę świetna zabawa dla całej rodziny, choć często goście podchodzą do tego sceptycznie ale  jak już zaczną to nie mogą skonczyć. Szczególnie dzieci szybko łapią bakcyla! Do tego można sobie dokupić pamiątkowy puchar Więcej o tej atrakcji mogą Państwo przeczytać na naszym blogu tutaj.

Ogród

Ping Pong

Goście mają do dyspozycji stół do ping ponga w ogrodzie. Paletki i piłeczki można bezpłatnie wypożyczyć w recepcji.

Trampoliny

Dzieci mogą poskakać na trampolinach, pobawić się w domku dla dzieci.

Miejsca do grilla

Do dyspozycji gości jest grill. Goście proszeni są o zakup węgla i podpałki. 

Relaks

Sauny i jacuzzi

Za dodatkową opłatą, na niepogodę polecamy gorącą saunę, saunę na podczerwień (gdzie można spalić 600 kalorii podczas jednego seansu) i dwuosobową wannę jacuzzi

Więcej informacji na temat niesamowitej sauny na podczerwień znajdą Państwo tutaj


O naszej okolicy

Góry Stołowe pełne labiryntów

Zwiedzaniu Kudowy i spacerom po Parku Zdrojowym można oddawać się bez końca, ale koniecznie trzeba odwiedzić kilka miejsc w okolicy. Kudowa-Zdrój jest przepięknie położona na zachodnich skłonach Gór Stołowych.

Leżące w Środkowych Sudetach pasmo tworzy malowniczy krajobraz pełen nieprzebytych lasów, samotnych szczytów górskich i tajemniczych, skalnych labiryntów przypominających scenografię do powieści Tolkiena. Najsławniejszy szczyt Gór Stołowych - Szczeliniec wznosi się na wysokość 919 m n.p.m. Jego szczyt zajmuje powierzchnię o długości 600 metrów i szerokości 300 m i usiany jest gęsto stojącymi skałami, które tworzą malowniczy labirynt.
Niegdyś Szczeliniec uchodził za górę nie do zdobycia. Dopiero w końcu XVI wieku wszedł na szczyt pewien jezui

ta. Dziś prowadzą tam 664 kamienne stopnie, które są dziełem Pabla, sołtysa Karłowa. Przed II wojną światową turyści, jaki i mieszkańcy okolic, całymi rodzinami wchodzili na Szczeliniec, aby podziwiać stąd wschody słońca. Odbywały się też na szczycie wystawne bankiety, od których do dziś całe pasmo nosi nazwę Gór Stołowych.
Znajduje się tutaj też najstarsze schronisko turystyczne w Sudetach, "Na Szczelińcu", które działa nieprzerwanie od 1815 roku. Zbudowane w architekturze szwajcarskiego, górskiego hotelu schronisko jest jedynym w Sudetach, do którego nie ma żadnego dojazdu, a wszystkie niezbędne produkty dostarczane są tam wyciągiem linowym.
Na najwyższym punkcie równiny na szczycie Szczelińca Wielkiego jest skała, na którą wchodzi się po specjalnie zamontowanych, metalowych schodkach. To Fotel Pradziada, obowiązkowy punkt dla wszystkich turystów. Za pierwszego zdobywcę Fotela uważany jest jezuita, który pozostawił tu inicjały SJ i nieczytelną już dzisiaj datę. Prawdopodobnie był to 1576 lub 1565 rok. Miejsce to odwiedził również pod koniec XVII wieku cesarz Fryderyk Wilhelm II i jego synowie. W 1813 był tu z kolei Fryderyk Wilhelm III.
Położone tuż obok Błędne Skały to jedna z największych atrakcji Dolnego Śląska, tajemniczy, skalny labirynt, w którym można się zgubić. Spaceruje się tutaj pomiędzy skałami, są miejsca, w których jest tak wąsko, że trzeba się po prostu przeciskać. Nic dziwnego, że z wieloma ich zakamarkami wiązały się kiedyś powtarzane przez miejscową ludność legendy i mrożące krew w żyłach opowieści.

Skansen w Pstrążnej

Ten jedyny skansen na Dolnym Śląsku powstał w oparciu o stare domy w Pstrążnej i wzbogacony przez zwiezienie do Pstrążnej zabytkowych obiektów budownictwa drewnianego z całego Pogórza Sudeckiego. Każdy dom jest bogato wyposażony w stare sprzęty i przedmioty używane od XVIII wieku. Skansen jest położony malowniczo, na zboczu, widać wszystkie obiekty, włącznie z ludowym amfiteatrem, dzwonnicą alarmową i kapliczkami. Z najwyższego

miejsca, na którym obudowany jest wiatrak, widać przepiękną Śnieżkę i całe pasmo Karkonoszy. Obok skansenu jest łowisko pstrąga i karpia. Można samemu łowić wędką i smakować złowione przez siebie ryby. Jest także bogato wyposażona karczma.


Trasy rowerowe wokół Kudowy

Rowerowa Kudowa to unikatowy w skali kraju produkt turystyczny. Dzięki współfinansowaniu ze środków finansowych Wspólnoty Europejskiej oddano do użytku ścieżki rowerowe, które pozwalają kolarzom i turystom rowerowym bezpiecznie i komfortowo poruszać się po mieście. Najważniejsze jest jednak to, że kudowskie ścieżki rowerowe wpięte są w czeski system ścieżek rowerowych, co daje nieograniczone możliwości eksploracji tego arcyciekawego pod względem turystyczno-krajoznawczym pogranicza kudowsko-nachodskiego. Jest jeszcze coś dodatkowego i bardzo wyjątkowego, w każdy weekend jeżdżą przez Kudowę cyklobusy, które wywożą turystów wraz z rowerami w Góry Stołowe i Góry Orlickie. W naszej recepcji mamy mapki tras ktore zaczynaja sie od naszej willi.

Park linowy

Mosty linowe, tyrolki składające się na tor o długości 500m., tym ugościmy wszystkich, poszukujących adrenaliny: dzieci, młodzież, dorosłych, oraz grupy zorganizowane. Czynne w godzinach od 10 do 20, a gdy potrzeba to i do zmierzchu zostaniemy. Planujemy również nocne wejścia na które serdecznie zapraszamy, po wcześniejszej rezerwacji pod numerem telefonu 604485629.

Szlak Ginących Zawodów w Czermnej

Gospodarstwo składające się z pracowni garncarskiej, kuźni, chaty robótek ręcznych i domu chleba. Smakowi wiejskiego chleba posmarowanego smalcem trudno się oprzeć... W pracowni garncarskiej odbywają się pokazy toczenia naczyń z gliny, a każdy z gości ma możliwość spróbowania swoich sił na kole garncarskim. Dla dzieci największą atrakcją jest zwierzyniec, a w nim m.in: kangury,bażanty, kozy, alpaka i jelenie, które chętnie jedzą z ręki. Spokojnie można się tam udać od nas spacerkiem.


Fitness ścieżka na Górę Parkową

Trening obwodowy. Tutaj znajdą Państwo kółka akrobatyczne, równoważnie, slalomy z opon, ławkę do ćwiczeń mięśni, brzucha, ścianka wspinaczkową i wiele innych. Przy każdym stanowisku opisane są ćwiczenia. 

Korty tenisowe

Korty tenisowe na świeżym powietrzu znajdują sie w Parku Zdrojowym. Aby zarezerwować kort lub lekcję tenisa proszę dzwonic na 665 507 068. Korty sa otwarte codziennie od 8:00-21:00

Park Rozrywki

Żyroskop – inaczej tester pilotów, gokarty, euro-bungee, zjeżdżalnia Spidermana, wyspa do skakania, mega wielka kula zorbing, trampoliny z siatką zabezpieczającą, skaczące buty, kule wodne i inne atrakcje znajdują sie w Parku Rozrywki.  Dzieci pokonają Park Linowy JUNIOR. Młodzież i dorośli na Parku Linowym SENIOR wejdą i zejdą tak, jak prawdziwi komandosi. Wizyta w Parku Rozrywki da Ci moc adrenaliny.

Aqua Park

Basen sportowo rekreacyjny „Wodny Świat“ jest wielką atrakcją nie tylko dla gości uzdrowiska, turystów oraz wycieczkowiczów, ale również dla mieszkańców regionu. Obiekt znajduje się w centrum uzdrowiska. W skład jego wyposażenia wchodzi: basen sportowo – rekreacyjny o długości 25 m, basen rekreacyjny, brodzik dla dzieci, ślizgawka, wanny do hydromasażu (jacuzzi) oraz część fitnessowa obejmująca: sauny, solarium, siłownię, gabinet masażu i dwa tory do gry w kręgle. Basen jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W naszej recepcji wszyscy goście Antica i Elizabeth mogą kupić zniżkowe bilety.

Skalne miasto

Przepiękne, unikalne Skalne Miasto. Formy skalne zbudowane z piaskowca płytowego malowniczo i wspaniale wyrzeźbione przez Naturę. 100 metrowe skalne ściany sprawiają często monumentalne wrażenie. Znajdziemy tutaj skalny wodospad, piękne szmaragdowe jezioro starej piaskarni otoczone różnobarwną roślinnością oraz górne jeziorko gdzie ciekawą atrakcją jest przepływ wieloosobowymi tratwami.

Gorąco polecamy obejrzenie filmu na  YouTube. Do Skalnego Miasto można pojechać na wycieczkę zorganizowaną z kudowską  Agencją Turystyczną Sudety

Praga

Praga jest najpopularniejszym wśród turystów miastem środkowej Europy, przez wielu uznawana jest za najpiękniejsze miasto starego kontynentu, znajduje się też w pierwszej szóstce najczęściej odwiedzanych miast Europy. Od naszych willi oddalona jest o około 150km. Duża popularność miasta wynika przede wszystkim z bardzo małej ilości zniszczeń po II wojnie światowej, niskich kosztów pobytu w porównaniu do miast Europy Zachodniej, kluczowa jest też obecność szybkich połączeń lotniczych i kolejowych z wszystkimi większymi miastami regionu. Zwiedzanie miasta jest dość proste, większość zabytków, muzeów i atrakcji usytuowana jest blisko centrum, w dzielnicach Stare miasto, Mala Strana, Josevov, Hradczany, Nowe miasto.  Agencja Turystyczna Sudety organizuje jednodniowe wycieczki z Kudowy do Pragi, wyjazd o 7;40 i przyjazd do Kudowy o 20:00. 

Konie - Rancho Montana

Rancho Montana położone jest na malowniczym obszarze pogranicza polsko-czeskiego. Z ujeżdżalni rozciąga się widok na masywy górskie po czeskiej stronie. Rancho dysponuje rozległymi pastwiskami, na których nasze konie przebywają całą dobę i jedynie w zimie są zamykane na noc w stajni. Dzięki takiej, zbliżonej do naturalnych warunków, hodowli, konie nie maja kłopotów zdrowotnych. Są również zrównoważone psychicznie, co daje komfort jeźdźcom w czasie wyjazdów terenowych. Nie ma koni, które się nie tolerują, dzięki czemu przypadkowe zbliżenie się do drugiego konia nie skutkuje natychmiastowym kopnięciem. Prowadzone są tu jazdy i szkolenie jeździeckie w stylu western. Propagowana jest właśńie ta forma jazdy konnej uważając, że w przypadku długich konnych wycieczek i rajdów, zwłaszcza w górskim terenie, western jest bardziej przyjazny i wygodny zarówno dla jeźdźca, jaki i konia. Rancho zaprasza osoby niemające wcześniej kontaktu z końmi, żeby z naszą pomocą odkryli w sobie jeździecką pasję.  Więcej info tutaj.  

Kaplica Czaszek

Spragnieni mocniejszych bodźców koniecznie muszą udać się do kaplicy czaszek w Czermnej, jednej z dzielnic Kudowy. Wrażenie, jakie robi wnętrze kaplicy, na długo pozostaje w pamięci. W niewielkim i dusznym wnętrzu budynku z 1776 roku znajduje się około 23 tys. ludzkich czaszek. Wyłożone są nimi ściany i sufit.
Ksiądz Tomaszek, Czech z pochodzenia, gromadził ludzkie szczątki, które pozostały na okolicznych polach po wojnie trzydziestoletniej w latach 1618-1648, wojnie siedmioletniej (1756-1763) i wielkiej zarazie z 1680 roku. Ponieważ nikt nie był w stanie zapewnić zmarłym należytego pochówku, a psy wygrzebywały z ziemi kości, o postanowił o nie zadbać duchowny.
Wraz z pomocnikami wyeksponował kości w kaplicy, część szczątków umieszczając w krypcie. Jak ksiądz wpadł na ten pomysł? Podobno przyszedł mu do głowy w czasie podróży do Rzymu, po wizycie w tamtejszych katakumbach. Kapliczka w Kudowie miała być ich miniaturą.
Kaplica czaszek to jedyny tego typu obiekt w kraju i jeden z nielicznych w Europie. Podobne znajdują się jeszcze tylko w Rzymie i - nieco bliżej - w Kutnej Horze w Czechach.

Uzdrowisko Kudowa Zdrój

Połącz wypoczynek z odnową biologiczną. Uzdrowisko Kudowa Zdrój oferuje szeroką gamę zabiegów relaksujących oraz leczniczych. Villa Antica & Villa Elizabeth wspólpracuje z najlepszymi lekarzami oraz specjalistami w Kudowie i nasz personel chętnie zorganizuje wizytzy w sławnych Kudowskich centrach odnowy biologicznej. Pomożemy Państwu odzyskać zdrowie i kondycję. Kudowa Zdrój słynie z zabiegów wzmacniających serce, poprawiających krążenie krwi, leczących kręgosłup i wielu innych. Czuje nad wszystkim wysoko wykwalikowany personel medyczny.

Kudowa Zdrój słynie z lecznia:

 • chorób naczyń obwodowych
 • chorób układu trawienia
 • chorób ortopedyczno – urazowych
 • chorób reumatologicznych
 • chorób endokrynologicznych
 •  cukrzycy
 •  otyłośći
 •  chorób krwi i układu krwiotwórczego

Leczenie uzdrowiskowe w Kudowie Zdrój bazuje się na na szczawach wodorowęglanowo – sodowo – wapniowych, żelazistych, borowych pozyskiwanych ze źródeł „Śniadecki”, „Moniuszko” i „Marchlewski”. Stosuje się je do kuracji pitnej, kąpieli mineralnych i unikalnych suchych kąpieli. Inne naturalne tworzywa niezwykle cenne to borowina, którą wykorzystuje się do kąpieli i okładów. Dla zdrowia i urody polecamy kąpiele z alg, kąpiele solankowe z Morza Martwego oraz kosmetyczną borowinę.

Kudowa uzdrowiskiem jest i basta! Właściwości lecznicze miejscowych wód znane są od początków XVII w. i właśnie dla nich, ale również dla uzdrawiającego, podgórskiego klimatu, przyjeżdżają tu od blisko 400 lat kuracjusze i turyści. Atrakcji w Kudowie-Zdroju i jej okolicach jest jednak zdecydowanie więcej, a zatem warto przyjechać tu na weekend lub na dłużej.

Klimat w Kudowie-Zdroju, choć jeden z najłagodniejszych w polskich górach, uchodzi za "silnie bodźcowy". Śnieżne zazwyczaj zimy sprzyjają wszelkiej aktywności właściwej dla tej pory roku, a lato - za sprawą łagodzących tutejsze warunki klimatyczne lasów - jest suche, ciepłe, ale bez, zniechęcających do górskich wędrówek, upałów.


Woda zdrojowa w Kudowie ceniona przez królów

Centrum życia towarzyskiego każdego uzdrowiska toczy się w pijalni wód mineralnych. Tak jest i w Kudowie, tym bardziej, że tutejsza pijalnia wód uchodzi za jedną z najpiękniejszych w Polsce. Podobnie jak Park Zdrojowy, założony w XVIII wieku na wzór parków angielskich i rozbudowany znacznie w XIX wieku.
Wchodzi się do niego kamienną kaskadą schodów, spotykając się natychmiast z wielowiekową historią. Deptakami Parku Zdrojowego spacerowali niegdyś królowie i władcy - Fryderyk Wilhelm III, cesarz Franciszek I, czy car Rosji Aleksander I oraz Winston Churchill, Bruno Schulz i… przyszły prezydent Stanów Zjednoczonych John Quincy Adams.
Historia uzdrowiska sięga początku XVII wieku, kiedy po raz pierwszy pojawiły się informacje o dobroczynnym działaniu na zdrowie wód z kudowskich źródeł. Zaledwie sto lat później renoma, jaką cieszyły się miejscowe wody mineralne sprawiła, że wypełnione nimi butelki regularnie wysyłane były na dwór królewski w Berlinie.

Schorzenia, jakie z ich pomocą można było leczyć, opisał pierwszy polski przewodnik, w którym przedstawione zostały również szlaki i atrakcje turystyczne okolic Kudowy. Zawierające szczawiany wody kudowskie miały zbawienny wpływ na "flegmiste piersiowe choroby, także dolnego ciała tak w męskiej, jako i białogłowej płci, kaszle z flegmą, w piersiach ociężałości, oddech trudny, zatkanie gruczołów kiszkowych i kanałków mlecznych, utyskiwanie na wątrobę, śledzionę, zatrzymanie miesięcznego odchodzenia, katar i łamanie w członkach".
To cudowne działanie docenili także ranni żołnierze niemieckiej armii, którzy przybywali tu na rekonwalescencję w czasie I wojny światowej. W działającym dziś w Kudowie sanatorium "Polonia" mieszkał w latach 20. ubiegłego stulecia sam Winston Churchill, późniejszy premier Wielkiej Brytanii.
Do dziś Kudowa ma atmosferę eleganckiego i spokojnego kurortu - nazywano ją niegdyś nawet "przystanią arystokracji pieniądza". Przyjezdni mają do wyboru liczne atrakcje, m.in. koncerty i przedstawienia. Raz w miesiącu odbywają się koncerty muzyki poważnej pod tytułem "Bliżej Moniuszki", które mają przypominać o dorocznym wielkim święcie muzyki, jakim jest Festiwal Moniuszkowski. Moniuszko ma zresztą w Kudowie-Zdroju ulice i domy wczasowe swojego imienia.


Zainteresowani? Prosimy o wiadomość!

Pensjonat Kudowa Zdroj Pensjonaty Spa Kudowa Hotele Wille Noclegi dla grup wycieczki integracyjne wakacje majowka wielkanoc boze cialo jesien