Atrakcje turystyczne Kudowy Zdrój i okolic

Rafting Bardo - Spływy Pontonowe

Ponad 3 godziny świetnej zabawy, 15 kilometrowa trasa

Spływy pontonowe/kajakowe nie bez powodu stają się coraz bardziej popularne. Aktywny wypoczynek połączony ze eksplorowaniem natury od strony, której nie da się doznać idąc pieszo czy jadąc na rowerze. Ruch i świeże powietrze dobrze zrobi osobom prowadzącym siedzący tryb życia. Dla szukających bardziej ekstremalnych form raftingu dobrym miejscem jest Nowa Zelandia gdzie w 2013 odbyły się Mistrzostwa Świata w Raftingu Sportowym.

Cała zabawa zaczyna się na mecie w Bardzie przy ulicy Grunwaldzkiej, gdzie znajduje się nasza przystań. Tu można zostawić auto. Organizatorzy przewiozą Państwa na start spływu do miejscowości Młynów (niecałe 15 km).Ubieramy się w otrzymany wcześniej sprzęt, słuchamy uwag instruktora i płyniemy. Rafting trwa od 2.5 do 3.5 godziny. Dopływacie Państwo do Barda gdzie oddajecie sprzęt. Minimalna ilość osób na pontonie to 3 osoby. W pontonie może być maksymalnie 7 osób.  O solidności  wykonania pontonów świadczy fakt, że właśnie w takie pontony, kaski ochronne i kamizelki ratunkowe zaopatrzony jest m.in. GOPR i WOPR. Można też wypożyczyczyc jeden z 60 kajaków 3 osobowych lub jednoosobowych.

Nysa Kłodzka przepływająca przez Opalenicę i Bardo to spokojna, ale dająca dużo przyjemności, górska rzeka. Spokojny nurt niekiedy zakłócony jest bardziej wartkimi przeprawami. Rafting na przełomie bardzkim należy zaliczyć do rekreacyjnych. Nurt Nysy kłodzkiej w okresie od marca do października  w zależności od pogody pozwala pływać dziecku w wieku lat 3 a także dojrzałemu człowiekowi w wieku lat 103. Dbając o bezpieczeństwo każdy uczestnik spływu otrzyma kamizelkę ratunkową, wiosło i dodatkowo można wypożyczyć kask. 


Skala WW (White Water - Biała Woda) określa poziom trudności rzeki w sześciostopniowej skali, od umiarkowanie trudnej WWI do skrajnie trudnej WWVI. Ujście Nysy Kłodzkiej na przełomie Bardzkim, od Młynowa przez Podytnie, Morzyszów, Opolnicę, pięcioma meandrami wciskającymi się w Góry Bradzkie, aż do przystani w Bardzie przy ulicy Grunwaldzkiejzaliczany jest do klasy WW0-WWI. Nysa Kłodzka w miejscu, którym organizujemy spływ umożliwia pływanie już trzy-czterolatkom. W razie pytań dotyczących organizacji spływu pozostajemy do Państwa dyspozycji kontakt.Dla firm:
Rafting z pewnością będzie stanowił atrakcyjny punkt na planie imprezy integracyjnej. Na Państwa życzenie można urozmaicić klasyczny spływ pontonowy/kajakowy o kilka konkurencji, które sprawią, że zabawa będzie jeszcze lepsza i pozwoli nam lepiej poznać koleżanki i kolegów z pracy. Zadania, które można wykonać przysparzają zdrowej, aktywnej zabawy. Pływanie kilkuosobowym pontonem, wymusza na załodze pracę zespołową. Najlepiej widać to u osób, które pierwszy raz wsiadają do pontonu. 


Cennik (może ulec zmianie)

Koszt Spływu Przełomem Bardzkim  wynosi 50 zł za osobę dorosłą, 44 zł za dziecko do 16 roku życia oraz studentów, rencistów  i emerytów ( po okazaniu odpowiedniej i aktualnej legitymacji). Minimalna cena za ponton to 120 zł. Cena zawiera wypożyczenie sprzętu, transport Państwa wraz ze sprzętem z Barda na start spływu do Młynowa, podstawowe szkolenie z zasad bezpiecznego pływania pontonem na Nysie Kłodzkiej.

 Koszt spływu kajakiem jest taki sam jak pontonemKontakt

https://raftingbardo.pl
biuro@raftingbardo.pl
Rezerwacja indywidualna: 
+48 731 248 248

Rezerwacja grupowa:  +48 739 248 246


prev next

#CzekamyNaWasWKudowie #AktywnaKudowa #RodzinnaKudowa #KudowaZdrój

Villa Antica & Villa Elizabeth Kudowa-Zdrój
Najlepsze atrakcje turystyczne Kudowy na wyciągnięcie ręki

Pensjonat Kudowa Zdroj Pensjonaty Spa Kudowa Hotele Wille Noclegi dla grup wycieczki integracyjne wakacje majowka wielkanoc boze cialo jesien