Atrakcje Kudowy-Zdrój, Gór Stołowych i okolic

Rancho Montana

Rancho Montana położone jest na malowniczym obszarze pogranicza polsko-czeskiego.  Z ujeżdżalni rozciąga się widok na masywy górskie po czeskiej stronie. Rancho dysponuje rozległymi pastwiskami, na których konie przebywają całą dobę i jedynie w zimie są zamykane na noc w stajni. Dzięki takiej, zbliżonej do naturalnych warunków, hodowli, konie nie maja kłopotów zdrowotnych. Są również zrównoważone psychicznie, co daje komfort jeźdźcom w czasie wyjazdów terenowych.

Oprócz rekreacji i turystyki konnej Rancho się jazdą sportową w stylu Western. W ciągu kilku ostatnich lat Team Rancha zgromadził na koncie wiele medali Mistrzostw Polski i Europy Centralnej, a także może się pochwalić się udziałem w Pucharze Świata. Startują w konkurencjach z bydłem i Polish Cowboy Race, ale specjalnością są konkurencje szybkościowe, z których Rancho prowadzi szkolenia i treningi dla jeźdźców i koni. 


Lekcje na ujeżdżalni

Lekcje jazdy konnej odbywają się na piaszczystej, odkrytej ujeżdżalni z pięknym widokiem na góry po czeskiej stronie. Zajęcia prowadzone są w stylu western zarówno dla osób początkujących pragnących rozpocząć swoją przygodę z jeździectwem, jak i zaawansowanych, którzy chcą poprawić swoje umiejętności, a także dla osób, które wcześniej jeździły klasycznie, a chciałyby poznać nowy styl jazdy i spróbować swoich sił w jeździe western. Instruktorzy skupiają się na wytłumaczeniu zasad prawidłowego dosiadu, właściwego używania pomocy, podobieństw i różnic pomiędzy jazdą klasyczną i westernową, a także odpowiedniej komunikacji z koniem. Priorytetem jest jazda sprawiająca przyjemność obu stronom – jeźdźcowi i koniowi, dlatego oprócz prawidłowej techniki jazdy uczymy szacunku do konia i zasad odpowiednich relacji na linii człowiek-koń, tak aby jazda przebiegała w jak najlepszej harmonii. W trosce o komfort i zdrowie naszych koni panuje górny limit wagi jeźdźca wynoszący 85 kg.

Wyjazdy w teren

Otaczające rancho malownicze tereny u podnóży Gór Stołowych są doskonałym miejscem do wyjazdu poza ujeżdżalnię. Niewątpliwie teren Gór Stołowych jest jednym z najpiękniejszych obszarów, jaki stworzyła natura. Różnorodność krajobrazów, słońce chowające się za górskimi szczytami, krzyk jastrzębia polującego na śródleśnej łące. Takie obrazy pozostają w nas po wycieczce na końskim grzbiecie przez polne i leśne ścieżki. Oferta wyjazdu w teren jest skierowana do osób, które opanowały już podstawy jazdy i są w stanie samodzielnie zapanować nad koniem, dlatego dla początkujących przed wyjazdem prowadzimy szkolenie na ujeżdżalni, po którym instruktor zdecyduje, czy będzie można w stanie bezpiecznie przeprowadzić jazdę w terenie, czy pozostanie się na placu w celu dalszej nauki. Wyjazd w teren prowadzony jest tak, aby dać maksymalne wrażenia przy maksymalnym bezpieczeństwie. Każdy wyjazd dostosowany jest do stopnia zaawansowania jeźdźców i warunków pogodowych. W trosce o komfort i zdrowie koni wprowadzony jest górny limit wagi jeźdźca wynoszący 85 kg.


Rajdy Konne

Rajdy konne są doskonałą odskocznią od życia codziennego, pracy i szkoły. W tak unikatowym miejscu jak otulina Parku Narodowego Gór Stołowych dostarczają jeszcze więcej wrażeń. Rajdy jednodniowe zaczynają się około godziny 10, a kończą, zależnie od trasy i poziomu zaawansowania jeźdźców późnym popołudniem.    W przypadku dwudniowych rajdów gwieździstych jest podobnie, z tym, że po pierwszym dniu wyprawy, wraca się na rancho, a kolejnego dnia rusza się w inną trasę. W tych wyjazdach idealnie odnajdą się osoby kochające wolne przestrzenie, lasy i piękne górskie widoki, które towarzyszą nam przez cały czas. Po drodze nie zabraknie czeskich wiosek, w których ludzie wychodzą z domów i odrywają się od prac, żeby nas przywitać, pięknych, zielonych łąk idealnych na galopy, widoku na masyw gór Stołowych i Sowich, i oczywiście dobrej atmosfery i humoru. Na takie wyprawy zapraszane są osoby zaawansowane, poruszające się swobodnie w trzech chodach i znające jazdę w terenie.

W trosce o komfort i zdrowie koni wprowadzony jest górny limit wagi jeźdźca wynoszący 80 kg.


http://rancho-montana.pl

Tel: +48 604 485 629

Mail: biuro@rancho-montana.pl

Adres: ul. Słone 124a,

57-350 Kudowa-Zdrój

prev next

Villa Antica  Kudowa-Zdrój
Najlepsze atrakcje turystyczne Kudowy i Gór Stołowych na wyciągnięcie ręki

Atrakcje Kudowy, atrakcje turystyczne kudowy, kudowa zdrój atrakcje, atrakcje w Kudowie, atrakcje dla dzieci w Kudowie, atrakcje dla dzieci kudowa, atrakcje turystyczne Kudowa Zdrój, atrakcje dla grup Kudowa