HRONOVSKI LAS CROSS-COUNTRY

37,5 KM

Trasa tylko na rower górski. Trasa typu cross-country. Czyli dwie pętelki, z mocnymi podjazdami i technicznymi zjazdami. Połączone z rozgrzewkowym dojazdem i w pół terenowym łatwym rozjazdem. Całość na taki mocny trening MTB.  Podjazdy są bardzo mocne i strome, trzeba być w formie żeby wszystko wyjechać.


SINGLETRACK GLACENSIS

Ścieżki zostały zaprojektowane i wykonane tak, aby cieszyły każdego użytkownika. Wyjątkowość systemu SingleTrack Glacensis polega na tym, że stworzyły się miejscówki rowerowe wokół kilku miasteczek oraz powstał system ścieżek, którymi możecie zwiedzać wyjątkowe miejsca na całej Ziemi Kłodzkiej. W Kudowie mamy Pętlę Widoczek (Szybki zjazd z bandami wymaga odpowiednich umiejętności, dystans 3.9km) , Pętla źródełko (zalecana na wycieczki z dziećmi, 4.2km), pętla Everest (Bardzo wymagająca kondycyjnie i technicznie, 2.2km), Pętla za rzeką (rasa interwałowa, lekko wymagająca kondycyjnie i technicznie. Przy dużej prędkości daje dużo frajdy z jazdy. 5.3km)

Link do aplikacji: https://snat.mobi/collection/283d73a7-9a8d-4927-aaa7-2f628a385327

Link do strony: http://singletrackglacensis.com/trasy/CZESKI PODKARKONOSKI MTB EPIC

150KM

 

Bardzo długa terenowa trasa MTB całodniowa. Prowadzi od Kudowy-Zdrój przez Czechy aż do Góry Zvicina i z powrotem. Trasa trochę trudna w nawigacji, szczególnie tam daleko, trzeba mieć dobrą aplikację z gps, polecam PhoneMaps albo Locus Map. Trasa prowadzi tak zwanym przez Czechów terenem Podkarkonosi, czyli przedgórzem Karkonoszy. Trasa na 150km długości ma w sumie 3000m wzniosu, jak na taką odległość, to nie dużo. Większość trasy to długie proste drogi, a podjazdy są albo krótkie i ostre albo długie i łagodne. Jest to idealna trasa na cały dzień w dobrą pogodę w lecie, na taki wypad-przygodę dla doświadczonych kolarzy górskich.

HRONOVSKI LAS CROSS-COUNTRY

37,5 KM

Trasa tylko na rower górski. Trasa typu cross-country. Czyli dwie pętelki, z mocnymi podjazdami i technicznymi zjazdami. Połączone z rozgrzewkowym dojazdem i w pół terenowym łatwym rozjazdem. Całość na taki mocny trening MTB.  Podjazdy są bardzo mocne i strome, trzeba być w formie żeby wszystko wyjechać.


BOBROWNIKI

32 KM 

Próba przejazdu przez Bobrowniki - na dole wiosna a na górze jeszcze zima . Krajobraz super .Widoki niesamowite i oczywiście na podjeździe w lesie na Bobrownikach odcięcie tlenu. Zawsze ma być ten ostatni raz - w tym roku już trzeci.


LEWIN KŁODZKI- POLICE NAD METUJI

47 KM 

Mamy propozycję trasy rowerowej dla osób spędzających aktywnie wolny czas w okolicach Gór Stołowych, to pięknie położona trasa przy granicy z Czechami.

Naszą  wycieczkę rozpoczynamy w Lewinie Kłodzkim, po drodze mijamy zabytkowy wiadukt kolejowy z 1905r. Mijając Kudowę Zdrój dojedziemy do granicy z Czechami. Od Słonego do Vielkich Porici wiedzie ścieżka rowerowa- ciekawa, łatwa, szczególnie godna polecenia dla rodzin z małymi dziećmi.

PARK GÓR STOŁOWYCH

55.81 km  

Trasa prowadzi w Góry Stołowe. Start Szalejów Górny przez Polanicę, Szczytną do Dusznik. Z Dusznik przez Łężyce podjazd do Karłowa. Można rozwijać spore prędkości.  Z Radkowa przez Ratno, Wambierzyce do Chocieszowa gdzie jest kilka małych podjazdów. Następnie zjazd do Wolan i już tylko płaskie tereny. Trasa do Karłowa dosyć wymagająca, później już raczej łatwa, godna polecenia.

 

POLSKO - CZESKA PRZEJAŻDŻKA

79.12 km

Polsko-czeska trasa. Ruszamy ze Szczytnej w kierunku Dusznik Zdrój  i Zieleńca, gdzie po największym wzniesieniu wjeżdżamy w las przekraczając granicę. Jedziemy w kierunku Novego Mesta nad Metui i dalej dookoła jeziora Rozkosz. przecinając drogę krajową kierujemy się w stronę Nachodu i dalej Kudowy Zdrój. Tu w zależności ile zostanie siły wracamy albo kierując się na Karłów, albo w kierunku Kulina i Słoszowa jednak obie trasy nie należą do łatwych.

NOVE MESTO NAD METUI TREKKING

68.85 km

Jedna z lepszych tras asfaltowych po Czechach. Po drodze bardzo ładne widoki, na Góry stołowe, Lewińskie Wzgórza, po drodze zabytkowe Bunkry. W Dobrosowie dwa punkty widokowe, Jiraskova Chata oraz jeden z bunkrów wejście, widok.

Potem zjazd w kierunku Pekla i w lewo w kierunku na Novy Hradek, a z tamtąd do Novego Mesta i powrót przez dalszą część podobno najpiękniejszego Przełomu rzecznego Peklo.

Trasa to taka 8-ka dość długa około 70 km. Większość trasy po dobrym asfalcie, w lesie trochę zniszczony i dziurawy asfalt, czasami szuter.

 

LEWIN HRONOW

30.24 km  

Lekka miła trasa na odpoczynek, na każdy rower i rolki. Można zacząć w Słonem.

 

LEWIN – DUSZNIKI - OLESNICE - LEWIN

31.64 km

Droga w większości asfaltowa, z Jamrozowej Polany do ośrodka Korunt droga leśna ubita, dalej asfalt do przejścia Cihalka, krótki odcinek drogi kamienistej, dalej asfalt. Rower crossowy wystarczy.

 

KARŁÓW-LEWIN KŁODZKI

28.31 km

Do Karłowa można wjechać z czeskim przewoźnikiem. Trasa asfaltowa, wystarczy rower trekkingowy. Dużo zjazdów, ostry ale krótki podjazd w Czechach.

 

BOLKÓW – KUDOWA ZDRÓJ – BOLKÓW

174.61 km

Trasa, a w sumie wycieczka z Bolkowa przez Krzeszów, Chełmsko Śląskie, przez Czechy i Adrspach, Telpce nad Metuji,  Srbska Vysoką, Małą Czermną i Kudowę Zdrój, wjazd do Pstrążnej. Zwiedzenie Błędnych Skał. Powrót również przez Czechy, ale nieco inną drogą przez Police nad Metuji, Golińsk, Mieroszów i ponownie Krzeszów do Bolkowa. Cała trasa to przejechane niespełna 180 km z kilkoma dość ostrymi podjazdami jak Pstrążna i nawet 18% w Srbkiej Vysokej.

 

MTB LEWIŃSKIE WZGÓRZA

39.01 km  

Trasa MTB, kilka asfaltów których nie da się uniknąć. Krótka trasa po okolicy Lewina Kłodzkiego. Używam tej trasy do treningów, kiedy nie mam czasu na dłuższe wycieczki. Zaczynamy w stronę Słonego i podjazdem obok Źródełka Marii, co jest bardzo dobrą rozgrzewką przed dalszymi podjazdami.

Trasa dość wymagająca kondycyjnie i siłowo, profil tego nie pokazuje, ale odcinek wzdłóż granicy, to na przemian krótkie ostre podjazdy i krótkie wypłaszczenia bądź zjazdy. Za Lewinem mamy za to długi ciągły podjazd, aż do Zielone Ludowe 675 m . Potem od Leśnej 635m do Przełęczy w Grodźcu 709m jest też bardzo ciężko i stromo.

Na końcu trasy zahaczamy jeszcze o Kościelny Las i Górę Parkową podobnie jak w MTB Kudowa MINI.

STOŁOWE TREKKING 75 KM

74.05 km  

Trasa bardzo dobra do jazdy w obie strony, zaczynamy w Kudowie, ale można zaczynać gdzie się chce, za równo w Karłowie, Radkowie, czy Wambierzycach. Trasa to takie dwie duże pętle i dwa duże podjazdy i zjazdy.

 

MTB HELL FOREST EASY RIDE

38,5 KM

Trasa MTB średnio trudna, dużo asfaltów, przeplatanych z wąskimi ścieżkami, dużo błota, rzeki.

 

MTB KUDOWA ZDRÓJ

47.94 km

Trasa w większości w terenie. 48 km Super ciężka, mocne podjazdy i szybkie zjazdy. Dobra w dwie strony.

 

MTB GÓRY STOŁOWE

44.15 km

Trasa prawie całkowicie terenowa, 45 km, ogólnie średnio trudna technicznie, przejezdna w obie strony. Odcinek przez Świni Grzbiet 523 m.n.p.m od 1,7km do 2,6 km jest bardzo trudny technicznie. Trasa przechodzi przez Czeską Granicę.

 

GÓRY STOŁOWE

49.21 km

Duszniki Zdrój- Łężyce- Karłów- Szczeliniec- Pasterka- Machow- Karłów- Skalne Grzyby- Łężyce

Góry Stołowe są świetnym miejscem, żeby wyszaleć się na rowerze. Przewyższenia nie są zbyt duże, szlaki turystyczne nie są zbyt strome, ale można znaleźć wszystkie możliwe rodzaje tras, po których da się jeździć rowerem. Po drodze można obejrzeć "Skalne Grzyby" i "Błędne Skały".

Wycieczkę można zacząć na przykład w Dusznikach Zdrój w Parku Zdrojowym na porannej przekąsce przy kawie. Na rozgrzewkę - Duszniki-Karłów. Jak już na horyzoncie pojawi się Szczeliniec, to znak, że narazie kończą sie podjazdy. Proponujemy jechać jeszcze kilka kilometrów Drogą 100-Zakrętów w stronę Radkowa i skręcić w wąską drogę asfaltową w stronę Pasterki. Po przejechaniu kilku serpentyn kończy się asfalt, a szlak w kierunku granicy z Czechami co chwila zmienia się z szutru na ubitą ziemię lub wystające z ziemi skałki, albo luźne kamienie. Zaraz za granicą pojawiają się krótkie, ale trochę bardziej ekstremalne kamieniste odcinki (czyli to z czego są znane Góry Stołowe). Jazdę można kontynuować bardzo szybkim szutrowym zjazdem do Machowa, a następnie wrócić w kierunku przejścia granicznego w Machovska Lhota-Ostra Góra.

W drodze powrotnej można jeszcze spróbować swoich sił podjeżdżając szlakiem pieszym w stronę Szczelińca (a właściwie obejściem przebudowywanego szlaku). Nie jest łatwo przejechać krótkie, kręte, strome podjazdy lawirując między skałami, ale ten dwukilometrowy odcinek może dostarczyć wielu wrażeń. Jazdę można kontynuować do bramy pod szczytem Szczelińca, a później trzeba już zjeżdżać kierunku Krzywej Drogi i Skalnych Grzybów. 

prev next

Villa Antica  Kudowa-Zdrój
Atrakcje turystyczne Kudowy i Gór Stołowych na wyciągnięcie ręki

Atrakcje Kudowy, atrakcje turystyczne kudowy, kudowa zdrój atrakcje, atrakcje w Kudowie, atrakcje dla dzieci w Kudowie, atrakcje dla dzieci kudowa, atrakcje turystyczne Kudowa Zdrój, atrakcje dla grup Kudowa