Trasy rowerowe

#KrólestwoRowerowe

Pętla Polsko – Czeska Mała

Idealna dla początkujących

Bardzo łatwa trasa wzdłuż granicy Polsko – Czeskiej. Trasa jest łatwa. Bardzo popularna trasa wśród mieszkańców!

Pętla Polsko – Czeska Peklo (Náchod) - trasa łatwa

Bardzo popularna trasa, ponieważ jest prosta i łatwiutka.  Biegnie ona wzdłuż rzeki Metuje po czeskiej stronie. Cechuje się ona niewielkimi przewyższeniami oraz asfaltowym podłożem.  Wybiera ją wiele osób także na spacery z psami czy wypady na rolki!

Pętla Polsko – Czeska Peklo (Jiráskova Chata)

Jeżeli szukasz trasy rowerowej z ładnymi widokami, to ta jest dla ciebie. Trasa bogata jest w punkty widokowe czy interesujące miejsca. Zobaczyć można np bunkry z okresu II Wojny Światowej czy zachwycić się pięknem natury w punkcie widokowym pod Jiráskovą Chatą w Dobrosovie. 

Pętla Polsko – Czeska Średnia

Dla średnio zaawansowanych

Coś dla bardziej zaawansowanych  miłośników jednośladów. Długi, asfaltowy podjazd pod Pstrążną, krótki łącznik szutrowy tuż przy przejściu granicznym. Można zobaczyć kilka ciekawych atrakcji mijanych po drodze takich jak:Kaplica Czaszek w Czermnej czy Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego w Pstrążnej.

Pętla Polsko – Czeska Duża

Dla zaawansowanych

Jest to kolarska autostrada, położona w samym środku Parku Narodowego Gór Stołowych. Droga prowadzi najpierw od Kudowy niecałe 8 km podjazdu, równiutkim asfaltem, w gęstym lesie (trasa idealna na upalne dni), krótki łącznik z nieciekawą nawierzchnią (ok. 2 km), potem zjazd do Ostrej Góry z przebijającymi się przez las niesamowitymi widokami. Po czeskiej stronie więcej jedzie się  po płaskiej nawierzchni, ścieżkach  rowerowych oraz na drodze o małym natężeniu ruchu.

Pętla Polska – Drogą Stu Zakrętów

Dosyć trudna trasa z racji długich podjazdów. Lokalny klasyk, ale naprawdę warto - przejeżdża się przez sam środek Parku Narodowego, co gwarantuje piękne widoki!

Pętla Polska – Pod Błędnymi Skałami – Asfaltowo – Szutrowa

Lubisz jeździć rowerem Gravelowym? Wtedy wybierz się tutaj. Piękna trasa u podnóża Błędnych Skał. Dla tych, którzy lubią zjazdy, w okolicy punkty 3 wybierzcie Niebieski Szlak.