Atrakcje Kudowy-Zdrój, Gór Stołowych i okolic

Zieleniec

Miłośnicy narciarskich emocji, szczególnie ci, którzy dopiero zaczynają sportową karierę, koniecznie odwiedzić muszą Dolinę Sportów Zimowych „Pod Świnim Grzbietem”, gdzie na oświetlonym nocą stoku można oddać się zimowemu szaleństwu. Malownicza, położona poza centrum miasta trasa, polecana jest szczególnie dla najmłodszych i początkujących narciarzy. Dodatkową atrakcją, i to nie tylko dla dzieci, jest specjalny tor snowtubingowy, w którym zjeżdża się ze stoku na śnieżnych pontonach. Bardziej zaawansowani amatorzy zimowego szaleństwa wyzwania znajdą w pobliskim Zieleńcu, w którym funkcjonuje ponad dwadzieścia wyciągów i trzydzieści zjazdowych tras narciarskich. To narciarski kurort, którego klimat przypomina Alpy. Trasy, zarówno narciarskie, jak i turystyczne są dostępne i dla początkujących, stawiających swoje pierwsze kroki na deskach, jak i dla doświadczonych narciarzy. Niepowtarzalną zaletą Ski Areny Zieleniec jest usytuowanie tras pozwalające na przejechanie całego kurortu bez zdejmowania nart i korzystania z wyciągu. Z każdym rokiem Zieleniec zyskuje też coraz więcej uznania wśród narciarzy biegowych.

Latem okolice Zieleńca przyciągają miłośników turystyki pieszej i rowerowej, którzy cieszą się spokojem niezadeptanych Bystrzyckich. Wyjątkową atrakcją jest „Torfowisko pod Zieleńcem” – nie wolno tam zbaczać z wyznaczonej trasy, a rozległe bagnisko można podziwiać z wieży widokowej.


prev next

Villa Antica Kudowa-Zdrój
Atrakcje turystyczne Kudowy i Gór Stołowych na wyciągnięcie ręki

Atrakcje Kudowy, atrakcje turystyczne kudowy, kudowa zdrój atrakcje, atrakcje w Kudowie, atrakcje dla dzieci w Kudowie, atrakcje dla dzieci kudowa, atrakcje turystyczne Kudowa Zdrój, atrakcje dla grup Kudowa