Ferie Zimowe Kudowa-Zdrój / Zieleniec 2023

Jesteśmy blisko Zieleńca - w bardzo atrakcyjnych cenach
codzienne popołudniowe gofry i kawa w cenie noclegu 

Ferie Zimowe Kudowa - Zieleniec: miłośników białego puchu serdecznie zapraszamy do spędzenia zimowego czasu w przytulnej Villi Antica. Ferie Zimowe w Kudowie to nie tylko sporty śnieżne w centrum narciarskim Zieleniec, ale również AquaPark, Spa, spacery po pięknym Parku Zdrojowym z dala od samochodów i zgiełku, kilometry fajnych górskich tras rowerowych, trekking czy nordic walking.  Zależy nam bardzo aby po dniu pełnym wrażeń I sportowych szaleństw mogli Państwo wrócić do Antici i nie musieli już nigdzie wychodzić. Będzie czekał na Państwa bufet kawowy przy którym można sobie zrobić gofry, napić się pysznej herbaty zimowej czy gorącej czekolady. Nasza atrakcyjna cena pakietu Ferie Zimowe Kudowa - Zieleniec wcale nie oznacza gorszych warunków - wręcz przeciwnie - dokładamy wszelkich starań aby nasza willa otuliła Państwa wspaniałą zimową atmosferą.

Serdecznie zapraszamy

Cennik:

W cenę wliczone są śniadania oraz popołudniowy bufet kawowy z goframi!

Pokój 2 osobowy - minimum 2 noclegi - 340zł za dobę

Pokój 3 osobowy - minimum 3 noclegi - 400zł za dobę

Pokój 4 osobowy classic - minimum 4 noclegi - 460zł za dobę

Pokój 4 osobowy comfort - minimum 4 noclegi- 520zł za dobę

dopłata za 5 osobę w pokoju 4os comfort = 30zł


Promocja przy rezerwacjach min. 7 noclegów:

Pokój 2 osobowy - 310zł za dobę

Pokój 3 osobowy -  380zł za dobę

Pokój 4 osobowy Classic - 430zł za dobę

Pokój 4 osobowy Comfort - 470zł za dobę


Ferie Zimowe Kudowa Zdroj Zieleniec Pensjonat Spa

Oferta Ferie Zimowe Kudowa - Zieleniec Pensjonat Spa

W cenie każdego pobytu oferujemy:

·  Ogrodzony parking przy budynku,

·   Wifi w całym budynku,

·   Możliwość bezpłatnego wypożyczenia gier planszowych dla dzieci i dorosłych oraz Nintendo Wii

·   Bezpłatne wypożyczenie sanek i jabłuszek

·   Bezpłatne wypożyczenie kijów do nordic walking

·   Bezpłatny dostęp do grilla w naszym ogrodzie

·   Pokoje rodzinne wyposażone są w odtwarzacze DVD (w recpecji mamy bibliotekę filmów do wypożyczenia)

·   Bezpłatne łóżeczka turystyczne i wanienki

 

Dodatkowym kosztem jest opłata klimatyczna w wysokości 4 zł za osobę za dobę płatna gotówką do Urzędu Miasta.


Centrum Narciarskie koło Kudowy:

Zieleniec Ski Arena

to 22 kilometry pięknie położonych i malowniczych tras narciarskich, zróżnicowanych zarówno pod względem długości, jak i przede wszystkim pod kątem zaawansowania. Znakomicie odnajdą się tutaj bardziej wymagający narciarze i snowboardziści – najdłuższa zieleniecka trasa ma 2800 metrów długości, dostępna jest także trasa czarna „Na krechę”, ale także całe rodziny, które z jednej strony chcą zdobywać na nartach pierwsze szlify lub po prostu miło i aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Warto dodać także inną cenną informację, że większość dostępnych w Zieleniec Ski Arena tras (dokładnie 22), posiada sztuczne oświetlenie, dzięki czemu #szusowanko trwa  do godziny 22:00.


Zieleniec w liczbach:

- 22km tras

- 29 wyciągów

- 4 wyciągi dydaktyczne

- 6 szkół narciarskich

- 12 wypożyczalni sprzętu narciarskiego

- 20 nocnych tras

Oficjalna strona Zieleniec Ski Arena: www.zieleniec.pl


Czeska Oleśnica - 11km

Nasi przygraniczni sąsiedzi przygotowali na ferie zimowe wyciągi dla początkujących i lekko zaawanoswanych. Można skosztować przy tym czeskiego regionalnego jedzenia!

Destne w Czechach - 24km

Ośrodek narciarski Deštné w Górach Orlich oferuje trasy narciarskie na każdym poziomie trudności i dla każdego narciarza czy snowboardzisty. Jest to idealne miejsce do jazdy na nartach z dziećmi. Wielbiciele szalonego narciarstwa docenią regularnie ratrakowany i dobrze utrzymywany snowpark ze skoczniami i przeszkodami. Bardzo popularna jest wieczorna jazda przy sztucznym oświetleniu. Dostępna tu jest również szkółka narciarska i snowboardowa, z wypożyczalnią,i parkingiem. 7 stacji narciarskich. Biegówki 

W Kotlinie Kłodzkiej przy odpowiedniej ilości śniegu znajduje się ponad 200 km utrzymywanych tras narciarstwa biegowego

Zieleniec Ski Arena to nie tylko narciarstwo alpejskie. To także malownicze i ciągnące się kilometrami przepięknej perspektywy trasy narciarstwa biegowego. Wiele z nich leży już po czeskiej stronie granicy, co jednak w żadnym stopniu nie zmniejsza ich atrakcyjności (a wręcz przeciwnie). Mało tego, dzięki dostępności tras właśnie naszych południowych sąsiadów, ich łączna długość sięga przeszło 200 kilometrów. Dodatkowo są one zróżnicowane niemal pod każdym względem – zarówno jeśli chodzi o długość, jak i przede wszystkim poziom zaawansowania. Doskonale spędzą tu zatem czasem zarówno początkujący narciarze, jak i wprawieni w boju i szukający na biegówkach wyzwań następcy Justyny Kowalczyk.

Wiele tras przebiega również po czeskiej stronie. Wyprawa szczytem górnych stacji wyciągów w Zieleńcu  gwarantuje niezapomniane widoki całą Kotlinę Kłodzką. Przy dużej przejrzystości powietrza i panującej inwersji ze szczytu Orlicy widać Śnieżkę.prev next
 • Kudowa Zdrój Pensjonat Spa Tanie Noclegi Restauracja Willa Zieleniec Majówka Wielkanoc Ferie Zimowe
  Kudowa Zdrój Pensjonat Spa Tanie Noclegi Restaurac Kudowa Zdrój Pensjonat Spa Tanie Noclegi Restauracja Willa Zieleniec Majówka Wielkanoc Ferie Zimowe

DZIECIĘCY PUCHAR ORLICY

Zieleniec  od kilku dekad, jest ośrodkiem, w którym szkolenie dzieci i młodzieży traktowane jest absolutnie priorytetowo. Wiele narciarskich szkół, doskonale przygotowane stoki, wyciągi dydaktyczne i przede wszystkim doświadczona kadra – dzięki temu mogliśmy wykształcić wielu narciarzy i snowboardzistów, którzy doskonale radzą sobie na jednej i dwóch deskach. Jednak samo szkolenie to nie wszystko – również w Zieleńcu można brać udział w pierwszych zawodach – na przykład w Dziecięcym Pucharze Orlicy.

W tym roku rusza 26 edycja cyklu. Jest to jedno z najstarszych i najważniejszych tego typu przedsięwzięć w regionie. Sam cykl zorganizowany został przed laty z rosnącej potrzeby propagowania narciarstwa i zwiększania dostępności tej pięknej dyscypliny sportu oraz właśnie szkolenia młodzieży. Na początku lat 90-tych rynek komercyjnego szkolenia praktycznie nie istniał – naukę można było pobierać niemal wyłącznie za pośrednictwem zakładów pracy lub przy wsparciu Akademii Wychowania Fizycznego.

Tegoroczna edycja tradycyjnie składać się będzie z pięciu rund. Znamy już ich dokładne terminy:

 • 28 grudnia 2020 – I runda bożonarodzeniowa, zaliczana do klasyfikacji generalnej Pucharu
 • 23 stycznia 2021 – II runda feryjna, zaliczana do klasyfikacji generalnej Pucharu
 • 6 lutego 2021 – III runda feryjna, zaliczana do klasyfikacji generalnej Pucharu
 • 20 lutego 2021 – IV runda feryjna, zaliczana do klasyfikacji generalnej Pucharu
 • 13 marca 2021 – V runda finałowa, zaliczana do klasyfikacji generalnej Pucharu


Dziecięcy Puchar Orlicy doskonale wpisuje się w jeden z najważniejszych celów, jaki stawiają przed sobą od lat właściciele ośrodka – aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży oraz konsekwentne ich szkolenie w kwestii narciarskich i snowboardowych umiejętności.

Sportowa rywalizacja jest tego procesu istotnym elementem, a całemu cyklowi towarzyszy też kapitalna, rodzinna atmosfera i mnóstwo dziecięcego uśmiechu. Nie bez znaczenia jest też ukształtowanie szerokich, zielenieckich stoków, które tworzą idealną przestrzeń do sportowych zmagań przy jednoczesnym nabieraniu wprawy przez samych zawodników.


Uczestnicy zawodów podzieleni są na 6 kategorii wiekowych:

 1. Smerfy: rocznik 2015 roku i młodsze
 2. Skrzaty: rocznik 2013-2014
 3. Krasnale: rocznik 2011-2012
 4. Starsze Krasnale: rocznik 2008-2010
 5. Elfy: rocznik 2005-2007
 6. Open: rocznik 2004 i starsze

NOWOŚCI W ZIELENCU - 2020/2021 - NOWA KOLEJKA I TRASY

W Sudetach rozpoczęło się odliczenie do nowego sezonu narciarskiego. W jednej z największych stacji narciarskich w Polsce – Zieleniec Ski Arena – trwają intensywne prace przygotowawcze i konserwatorskie. Co jednak dla wszystkich miłośników #szusowanka najważniejsze, ośrodek szykuje dla narciarzy kolejną nowość!

Prace przygotowawcze do nowej inwestycji trwały w Zieleńcu już od kilku miesięcy. Jednak dopiero teraz możemy oficjalnie potwierdzić, że na najbliższy sezon narciarski zieleniecka infrastruktura wyciągowa wzbogaci się o jeszcze jedną kolej linową. Będzie to kolej Tatralift (typ TS-4), która wyposażona będzie w 4-osobowe kanapy, niewyprzęgane z liny.

Powstaje ona na terenie ośrodka Diament i będzie uzupełnieniem dla znajdujących się tam wyciągów talerzykowych Diament 1 i Diament 2. Co warto podkreślić, to że cała inwestycja związana jest z modernizacją dostępnych tras oraz systemu naśnieżania. Dzięki tym zmianom stanie się on o wiele bardziej wydajny, niż miało to miejsce w poprzednich sezonach. Dodatkowo przy ośrodku Diament powstaje nowy parking na około 160 samochodów.

Niestety dziś nie potrafimy jeszcze wskazać dokładnej daty otwarcia wyciągu, na pewno nastąpi to jednak w trakcie zbliżającego się sezonu narciarskiego.
Po ukończeniu inwestycji w całym Zieleńcu dostępnych będzie aż 30 wyciągów w tym 7 nowoczesnych kolei linowych oraz ponad 23 km tras narciarskich o zróżnicowanym poziomie trudności, z których większość dostępna będzie aż do godziny 21:00.

Z całej infrastruktury można korzystać na jednym karnecie narciarskim Zieleniec SKI Pass, który można nabyć w dowolnej kasie ośrodka lub w sklepie internetowym.

Dane techniczne dotyczące nowej kolei:

 • długość po stoku ok – 400 m
 • średnie nachylenie stoku 16%
 • różnica wzniesień kolei 66 m
 • stacja napędowo-napinająca na górze
 • stacja przewojowa na dole
 • podpory trasowe szt. 6
 • krzesła 4 osobowe szt. 77
 • przepustowość 2400 osób /godz
 • prędkość jazdy 0- 1,8 m/sek

Villa Antica Kudowa-Zdrój- Pensjonat Spa w centrum Kudowy Zdrój

Atrakcje Turystyczne Kudowy są na wyciągnięcie ręki!

Ferie Zimowe Kudowa-Zdrój / Zieleniec